DEVA Partili Kaşıkçıoğlu'ndan HDP'ye: "Umarım soyunuz tükenir"

DEVA Partisi kurucularından eski AKP'li Metin Kaşıkoğlu, Ermeni tehcirine ilişkin açıklaması nedeniyle HDP’yi hedef aldı. Kaşıkoğlu, HDP'ye "Umarım soyunuz tükenir" dedi.

26 Nisan 2021 Pazartesi, 10:15
DEVA Partili Kaşıkçıoğlu'ndan HDP'ye:
Abone Ol google-news

DEVA Partisi kurucularından eski AKP'li Metin Kaşıkoğlu, Ermeni tehcirine ilişkin açıklaması nedeniyle HDP’yi hedef aldı. Kaşıkoğlu, HDP'ye "Umarım soyunuz tükenir" dedi.

HDP geçen günlerde yaptığı açıklamada "Ermeni soykırımı ile yüzleşin" ifadelerini kullandı. HDP'nin açıklaması eleştirilirken DEVA Partisi kurucularından Kaçıkçıoğlu'nun paylaşımı tepki topladı. 

Eski AKP Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, HDP'nin Ermeni tehcirine ilişkin ifadeleri üzerine Twitter hesabından, "Umarım sizin de soyunuz tez zamanda tükenir" açıklamasında bulundu.

Paylaşım üzerine birçok kullanıcı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın adını etiketleyerek Kaşıkoğlu'na tepki gösterdi. Eski HDP Milletvekili Sırrı Sakık, DEVA Partili Kaşıkoğlu'nun açıklamasına "Hiç mi şaşırtmazsınız? Bu kadar mı benzersiniz birbirinize?" diye yanıt verdi.

ÖZÜR DİLEYİP PAYLAŞIMINI SİLDİ

Tepkiler üzerine bir özür metni yayımlayan Kaşıkçıoğlu, sözlerinin istismar edildiğini savundu. Söz konusu paylaşımını silen Kaşıkçıoğlu, "Tüm iyi niyetimize ve asıl maksadımıza rağmen, bir kesim tarafından ısrarla maksadından koparılarak istismar edilmeye çalışılan paylaşım nedeniyle samimi şekilde üzülen ve kalbi kırılan tüm vatandaşlarımızdan özür diler, haklarını helal etmesini dilerim" dedi.

Kaşıkçıoğlu şunları söyledi:

"HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun 24 Nisan 2021 tarihli "Ermeni Soykırımı Utancıyla Yüzleşin" açıklamasına yönelik eleştirel Twitter paylaşımımın, bağlam ve asıl maksadından kopartılarak, hiçbir zaman benimsemediğim ırkçılık ve Kürt düşmanlığı boyutuna evirilmeye çalışıldığını, bu durum nedeniyle bazı Kürt vatandaşlarımızın samimi olarak üzüntü duyduklarını müşahede etmekteyim.

Türkiye'de siyaset yapma iddiasında bulunan bir siyasi partinin, bu kadim topraklarda 1915 yıllarında yaşanmış karşılıklı büyük acılarla ilgili, tarihi gerçeklerle bağdaşmayacak şekilde "SOYKIRIM" ifadesini kullanıp, bununla ülkemizin yüzleşmesini istemesi üzerine yaptığım paylaşımdan asıl maksadım;

Ülkemizin tüm insanlarının birlik, beraberlik ve birlikte yaşama ideallerine zarar verici nitelikte gerçekleştirilen siyaset zihniyeti ve anlayışının sona ermesi istek ve beklentisidir. Tüm iyi niyetimize ve asıl maksadımıza rağmen, bir kesim tarafından ısrarla maksadından koparılarak istismar edilmeye çalışılan paylaşım nedeniyle samimi şekilde üzülen ve kalbi kırılan tüm vatandaşlarımızdan özür diler, haklarını helal etmesini dilerim. 

Bu minvalde art niyetli kişilerin daha fazla manipülasyonuna fırsat vermemek adına ve farkına varmadan kalplerinin kırılmasına neden olduğum tüm insanlara duyduğum saygıdan ötürü platformda yaptığım paylaşımı da kaldırıyorum.

Tüm kamuoyuna saygılarımla arz ederim."