Didim Belediye Başkanı'na saldırı! Olayın perde arkası yeniden gündemde

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın, kaçak yapılaşmaya izin vermediği için kimi rant çetelerinin hedefi haline geldiği belirtiliyor. Özışık kardeşlerin de adının karıştığı iddia edilen 'tecavüz kumpası' ile gündeme gelen olaylar zinciri beyzbol sopalı saldırıyla son buldu.

17 Haziran 2021 Perşembe, 15:09
Didim Belediye Başkanı'na saldırı! Olayın perde arkası yeniden gündemde
Abone Ol google-news

‘Tecavüz kumpası’nın ardından Didim Belediye Başkanı Atabay önceki gün de beyzbol sopalı saldırıyla gündeme geldi. Rant çetelerinin hedefinde olduğu öne sürülen Atabay'a yönelik saldırılar ise devam ediyor. 

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, videosunu yayımladığı gazeteci Hadi Özışık'ın kardeşleri Süleyman ve Mehmet Özışık'ın adının karıştığı ileri sürülen tecavüz kumpası ve Ahmet Deniz Atabay'a yönelik saldırıların perde arkası ise dikkat çekti. 

İşte yaşanan olaylar... 

"İŞ ADAMI AZMETTİRDİ"

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atabay’a yönelik saldırıyı, daha önce "tecavüz kumpasını" finanse etmekle suçlanan iş adamı A.O.’nun azmettirdiği öne sürüldü.

SALDIRIYA UĞRADI

Özışık kardeşlerin de adının karıştığı iddia edilen bir grup tarafından "tecavüz kumpası" ile hedef haline getirilen Ahmet Deniz Atabay’a, beyzbol sopalarıyla saldıran 15 kişilik grubun da aynı kişiler tarafından yönlendirildiği belirlendi.

Gece saatlerinde Atabay’a yönelik gerçekleşen saldırının azmettiricisinin, bir süre önce, A.O isimli iş adamı olduğu öne sürüldü.

Adı geçen iş adamının, yasa dışı yapılaşma ısrarına yanıt vermediği dile getirilen Didim Belediye Başkanı Atabay’a kurulan "tecavüz kumpası" için 1 milyon liraya anlaştığı, bunun 700 bin lirasını ödediği ancak amaca ulaşılamayınca geri kalan parayı ödemediği ileri sürülmüştü.

Yukarıdaki fotoğrafta imar kanununa aykırı yapılan otel görülüyor. Otelin kanunlara aykırı olarak yapılmasına dönemin DSP'li belediye başkanı Mümin Kamacı mevzuata aykırı şekilde izin vermişti. CHP'li belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay belediye başkanı seçildikten sonra kaçak yapıları inceledi. Çok katlı otelin ruhsatı iptal edildi. Ve iptalin ardından birçok olay gelişmeye başladı. Önce Didim Belediyesi Meclis üyeleri darp edildi. Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın evi kurşunlandı. İncelemeler sonucunda eski belediye başkanı Mümin Kamacı da dosyaya dahil edildi. Hukuk, otelin net bir biçimde kaçak olduğuna karar vermesine rağmen bina görkemli bir törenle açıldı. Otelin açılmasının ardından Didim Belediye Başkanı Atabay, Süleyman Özışık ve kardeşi Mehmet Özışık tarafından organize biçimde cinsel saldırı iddiasıyla hedef alındığı iddia edildi. İddialar Özışıkların internet siteleri, iktidara yakın medya organları ve Youtube aracılığıyıyla yayıldı. Savcılık 3 Mart 2021'de ise soruştumayla ilgili "kovuşturmaya yer yok" kararı verdi.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir TV programında Cumhuriyet Halk Partili Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın kaçak yapıya izin vermediği için parayla tutulan bir kumpas çetesi tarafından hedef alındığını anlatmıştı.Deniz Atabay ve yardımcılarının tecavüze uğradığını iddia eden S.T adlı kadın ile aynı yerde bulunduklarına dair herhangi bir Baz istasyonu ve HTS kaydının bulunmadığı da ortaya çıktı. Söz konusu iş adamının, mahkeme kararlarının ardından Atabay’a saldırı talimatını verdiği öne sürüldü.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı ve Didim Emniyeti'nin saldırı ile ilgili geniş çaplı soruşturma ve araştırma başlattığı öğrenildi.WHATSAPP YAZIŞMALARI

Sesgazetesi’nde Cem Ulucan imzalı haberde, Mehmet Özışık’ın ‘altın vuruş’ yapacağı iddia edilen tecavüz kumpasıyla ilgili whatsapp yazışmaları yayımlandı.

Cem Ulucan'ın haberinde şunlar yer aldı:

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı hedef alan tecavüz iddiası içeren kumpasta rol alanların, daha önce Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik montaj kaset kumpasının failleri olması da dikkat çekti.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili gazeteci Mehmet Özışık, youtube üzerinden yaptığı yayınlarda bir kadına tecavüz ettiği iddialarında bulunmuş, daha sonra da yüzünü gizlediği bir kadının, tecavüz iddialarını içeren röportaj videosunu yayınlamıştı. Konu ile ilgili başlatılan soruşturmada, iddiaların asılsız olduğu, söz konusu kadın ile Belediye Başkanı Atabay’ın bir araya geldiğine dair hiçbir kayda rastlanmadığı, birbirlerini tanımadıkları tespit edilirken, ulaşılan deliller ve dijital materyallerde, tecavüz iddiası içeren kumpasın detaylarına da ulaşıldı.

Didim Savcılığı’nın dijital materyallerle ilgili araştırmasının bir bölümündeki whatsapp yazışmaları şöyle;

Ayla: “Şimdi Didim'e gideceğiz, bir kadın sesi lazım benim sesim tanınırmış. Hemen 5 bin verecekler. Serap ben gelmem dedi ameliyatlı. Muallayı çağırdım yayladan Atça'da şuan sen onu da alıp bizim arabayı buraya koycaz Serap'ın arabayla gidecez. Ablama 5 bin deme ben ağzımdan ona 2 bin çıkmıştı, şimdi 2.500 dicem. 1000 senin 1000 benim 500 de masraf dicem”

Suat: “Nedir bu ayla neler oluyor”

Ayla: “4000 ben alacam ben de bilmiyom”

Suat: “Kim verecek” Ayla: “Orak, herhalde”

Suat: “Kim Çağırdı”

Ayla: “Ekrem. Mehmet Özışık var ya. Bu altın vuruş olacak dedi. Şimdi bu yazdıklarımı tek tek sil Lütfen”

REKTÖRE ŞANTAJ VE KUMPAS

Söz konusu yazışmalardaki Ayla, 'Beklenen Gazete' adlı internet sitesinin Yazı İşleri Müdürü de olan ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kaset kumpası ve şantaj soruşturmasında Mehmet Özışık ile birlikte yargılanan Ayla Ekin Deniz.

Suat ise Ayla Ekin Deniz’in 5 bin lira karşılığında yapılacak işi anlattığı kişi. Aynı internet sitesinin sahibi ve Ayla Ekin Deniz’in eşi, aynı zamanda Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin Onursal Başkanı olan Salih Suat Deniz.

Serap’a gelince… Serap tecavüz iddiası içeren kumpasın “kiralık” figürü. 

Ayla Ekin Deniz’e ait Beklenen Gazete isimli yayın organının köşe yazarı. Serap, Mehmet Özışık’ın “altın vuruş” olarak yayınladığı röportaj videosunda, “Deniz Atabay bana tecavüz etti” diyen ve savcılık soruşturmasında yalanları ortaya çıkan Serap Terzi.

Deniz Atabay’a kurulan kumpasın baş aktörlerinden gazeteci Mehmet Özışık. Hadi ve Süleyman Özışık’ın kardeşi, konuşmalarda “Bu altın vuruş olacak” dediği iddia edilen kişi.

Orak: Tecavüz iddiası içeren kumpas videodaki Serap’a verilecek olan beş bin lirayı ödeyecek kişi. Orak aynı zamanda önceki belediye yönetimi döneminde imar mevzuatına aykırı bir şekilde verilen ruhsatı Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tarafından iptal edilip kaçak yaptığı inşaatları mühürlenen iş adamı Ahmet Orak.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kumpas ve şantaj soruşturma ve davasının şüpheli ve sanıklarının, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yönelik 'tecavüz kumpasının' da içinde yer aldıklarının savcılık araştırmaları sonrası elde edilen WhatsApp yazışmalarıyla ortaya çıkması sonrası her iki olayın yargı tarafından zincirleme ve organize suç olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği merak ediliyor.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atabay’a yönelik saldırıyı, daha önce tecavüz kumpasını finanse etmekle de suçlanan iş adamı A.O.’nun azmettirdiği öne sürüldü.

Olay sonrası kaçmayı başaran saldırganları yakalamak için yoğun bir çalışma başlatan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 6 şüpheliyi göz altına aldı. Gözaltında yapılan soruşturmanın ardından şüphelilerden Mahmut Orak (56), İhsan Orak (20) ve Yusuf Caner Özbek (20) savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ayrıca başkana saldırıya karışan Milli Beka Hareketi Didim İlçe Başkanı Ali Sakaroğlu (32) ve Bilal Demir (24) serbest bırakılırken, Fatih Özbek (45) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mühürlenen Maril Otelin sahibi Ahmet Orak’ın da ifadesinin alındığı soruşturmada, Ahmet Orak’ın  oğlu İhsan Orak ve kardeşi Mahmut Orak’ın yanı sıra Yusuf Caner Özbek’in tutuklanmaya sevk edilmesi dikkat çekti.