Doğubeyazıt'ta silahlı saldırı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde evli çift, aralarında husumet bulunduğu bildirilen kişilerin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. Saldırıda 4 kişi yaralandı.

08 Eylül 2011 Perşembe, 17:13
Abone Ol google-news

İlçe merkezine 32 kilometre uzaklıktaki Tanıktepe köyünde yaşayan Hasan Demirbaş, eşi Güzel Demirbaş, kayınvalidesi Belkıs Uzunca, çocukları Hasibe ve Muhammet ile at arabasıyla köy meydanından geçtiği esnada, aralarında husumet bulunduğu belirlenen Yıldız ailesine mensup kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Olayda Demirbaş çifti yaşamını yitirdi, çocukları ve kayınvalidesi ile köylülerden Recep Oruç yaralandı. Yaralılar, Doğubayazıt Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, Demirbaş çiftinin cenazesinin otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildiği bildirildi.

Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, iki aile arasındaki husumetten kaynaklandığı belirlenen saldırıyı gerçekleştiren zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldığını belirterek, olayla ilgili incelemenin çok yönlü devam ettiğini söyledi.