Doku uyuşmamış!

Atiker Konyaspor eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, görevden alınma nedenini açıkladı.

14 Kasım 2018 Çarşamba, 13:54
Abone Ol google-news

Futbolumuzdaki antrenör kıyımından nasibini alanlardan biri olan Rıza Çalımbay, medya önüne çıktı ve yaşananları anlattı. Çalımbay, “İstanbul’daydımx telefonla geri çağrıldım. Her şey yolunda giderken benimle devam edemeyeceklerini söylediler. Neden diye sordum, şehir ile doku uyuşmadı dediler. Şaşırdım kaldım” ifadelerini kullandı. Bu toplantıyı mecbur kaldığı için yaptığını dile getiren Rıza hoca, “Konyaspor’u geçen sezonki sıkıntılı durumundan kurtarıp, çok iyi duruma getirmek istedik. Elimizden geleni yaparak sezon için çalışmalara başladık. Yönetimle eksikleri görüştük. Eksikleri gidermeye çalıştık. Sonra lige başladık. İyi de başladık. 12. maçımıza kadar geldik. Kulübümüzden bir görüşme talebi geldi. İstanbul’daydım, Konya’ya döndüm. Bana ayrılığı bildirdiler, ‘tamam’ dedim sebebini sordum. ‘Şehir ile doku uyuşmadı’ dediler. Yalnız şehirle ilgili, takım çok iyi dediler. Hiçbir sorun yok. Tarihin en başarılı sezonunu geçiriyorduk. Böyle bir şey dedikleri zaman o saatten sonra ‘dönmem’ dedim. ‘Başka gelen antrenörlere böyle şey söylemeyin’ dedim. Onun dışında bir sorun yok dediler. ‘Size ve şehre karşı bir şeyim var mı’ diye sordum, ‘yok’ dediler. Sonra anlaşma yolu oldu. ‘Siz teklif ettiniz ben de kabul ettim’ dedim. Biz anlaşarak ayrılmadık. ‘Teklif sizden geldi’ dedim. Sonra güzel bir açıklama yaptılar. Bu güzel açıklamayı yapan arkadaşlar, ertesi gün bir açıklama daha yaptılar. Takımın üzerinden kötü konuştular” dedi.

Hedefleri olan biriyim
“Ben hedefi olan bir insanım. Takımı iyi yerlere getirmek isteyen biriyim. Küme düşmemek hedefim olmamıştır. Düşme potasında olan takımları yukarı taşıyan biriyim. Örneğim Denizlispor’u Avrupa kupalarına götürdük. Trabzonspor’u 5. sıraya getirdik. Antalyaspor’u 2 puanda aldık. Biz gittiğimiz her yerde başarılı olduk. Aldığımız takımı en üst seviye getirdik. Takımdan dolayı kötülemelerine gerek yok. Futbol dışında bir şey varsa tamam ama takımın durumuna girerlerse buna izin vermem. Biz ne yapmamız gerekiyorsa her şeyi yaptık. Onlara girip, Rıza Çalımbay ve ekibini kötülemeye gerek yok. Beni yetersiz buluyormuş gibi. Bizim alternatif oyuncularımız yoktu. Bazı şeylere girmiyoruz, girersek camia karışır.”

‘Rıza Hoca maçı verdi dediler’
“Ben iyi Beşiktaşlıyım. Beşiktaş maçı oynarken yenersem Beşiktaş’tan tepki oluyor. Yenilirsek de zaten Beşiktaşlı deniliyor. 2-2’lik maçta Rıza Hoca maçı verdi dediler. Ben nasıl maç vereyim. Şenol Güneş’in iki şampiyonluğu var. Neticede Beşiktaş takımı. Bu sene oyuncu kaybı olunca takımın havası da kaybolmuş olabilir. Ama kısa sürede Beşiktaş takımı toparlanır. O potansiyel var”