Drift yapan magandalar aracı onlarca kişinin üzerine sürdü: Ortalık savaş alanına döndü

Pendik'te 'drift' yapan iki otomobil sürücüsü, araçlarını çevredekilerin üzerine sürdü. Otomobillerden biri, seyir halindeki başka araca çarpınca iki sürücü de yaralandı.

15 Mayıs 2021 Cumartesi, 09:51
Drift yapan magandalar aracı onlarca kişinin üzerine sürdü: Ortalık savaş alanına döndü
Abone Ol google-news

Olay geçtiğimiz gün Pendik’te yaşandı. İddiaya göre iki otomobil sürücüsü, cadde üzerinde drift yaparak tehlike saçtı. Çevredeki yurttaşlar araçta bulunan magandalara tepki gösterince tartışma çıktı. Öfkeden küplere binen otomobil sürücüleri, tartıştıkları kişilerin üzerlerine araçlarını sürerek ezmeye çalıştı.

O esnada hızla ilerleyen otomobillerden biri oradan geçmekte olan bir otomobile çarpınca iki araç sürücüsü de yaralandı. Çevredekiler, kendilerini ezmeye çalışan ve kazaya sebep olan araçtaki kişiyi dışarı çıkararak darp etmeye başladı. Diğer araç sürücüsü de o esnada çevredekilerin üzerine aracını hızla sürerek ezmek istedi. Hıncını alamayan maganda, tekrar olay yerine hızla gelerek çevredekilerin üzerine aracını sürüp onları ezmeye çalıştı. Kendilerini ezmeye çalışan otomobilden kaçmaya çalışan vatandaşlar kendilerini bir sağa bir sola atarak kıl payı kurtuldu.

ATEŞ AÇTI

İddiaya göre olay yerinden geçtiği esnada otomobilin çarpmasıyla yaralanan sürücünün yakınları olay yerine pompalı tüfekle gelerek havaya ateş açıp diğer sürücüye saldırmaya çalıştı. Aksiyon filmlerini aratmayan olayda iki kişi kaza nedeniyle, bir kişi de kavga esnasında bıçaklanarak yaralandı.

Toplam 3 kişinin yaralandığı, iki sürücünün çevredeki onlarca kişiyi otomobille ezmeye çalıştığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.