Düzce - Zonguldak karayolunda heyelan

Düzce - Zonguldak karayolunda dün meydana gelen heyelan sonrasında yol gece saatlerinde tamamın çöktü. İki şeritli yol kayboldu. Yolun, AKP iktidarınnın gözde şirketlerinden Limak tarafından 2012’de yapıldığı ortaya çıktı.

Yayınlanma: 27.03.2021 - 12:57
Düzce - Zonguldak karayolunda heyelan
Abone Ol google-news

Düzce’yi Karadeniz’e bağlayan önemli geçiş güzergahlarından olan Düzce Zonguldak karayolu çöktü. Bölgede meydana gelen aşırı ağış sonucu ilk önce yolda çatlak meydana geldi.

Ardından ise yağışında devam etmesi ile birlikte gece saatlerinde Akçakoca’dan Düzce istikametine yol tamamen çöktü. Heyelanın korkutucu boyutu ise gün ağırınca daha da ortaya çıktı. Karayolları yetkilileri yolda incelemelerde bulundu.

ARAÇLARA UYARI YAPILIYOR

Bölgede meydana gelen çökme nedeniyle trafik köy yollarına yönlendirildi. Akçakoca'dan İstanbul yönüne gidecek araçların Kocaeli Sakarya istikametinden, Ankara yönüne gidecek araçlar ise Ereğli Zonguldak yönünden gitmeleri yönünde uyarılar yapıldı.

Heyelan sonrasında yol güzergahında kurulan jandarma güvenlik noktasından büyük ve tonajlı araçların geçişine izin verilmezken, küçük araçlar ise köy yollarına yönlendiriliyor.

YOLU LİMAK HOLDİNG YAPTI

Dün gece çöken yolun büyük bölümünde çatlakların da olduğu Düzce-Akçakoca-Karadeniz Ereğli Yolunu, Limak Holding tarafından inşa edildiği ortaya çıktı. AKP döneminde aldığı devlet ihaleleriyle gündeme gelen Limak Holding, dünyada devletten en fazla ihale alan firmalar arasında Limak Holding 2'nci sırada yer alıyor.

Şirketin resmi internet sitesinde, "tamamlanmış projeler" başlığı altında da yola ilişkin bilgiler yer alıyor.

İşte Limak Holding'in resmi internet sitesindeki o bilgilendirme:


En Çok Okunan Haberler