Egemen Bağış oyunu böyle kullandı

Meclis'teki oylamada AK Partili Egemen Bağış'ın Zafer Çağlayan hakkındaki gensoru önergesiyle ilgili oyunu kullandıktan sonra zarfı kutuya fırlatır gibi bırakması dikkat çekti.

21 Ocak 2015 Çarşamba, 01:01
Abone Ol google-news

TBMM Genel Kurulu’nda AK Partili dört eski bakan hakkında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili Yüce Divan oylaması başladı. Bakanlardan ilk önce eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkındaki toplam 53 önerge okundu ve ardından oylamaya geçildi.Milletvekilleri iki grup halinde isimleri tek tek okunarak toplamda 8 kabinde oy kullandı. Vekillere evet anlamında beyaz renkli, hayır anlamında kırmızı renkli ve çekimser anlamında yeşil renkli oy pusulaları verildi.

Vekillerden kullanmadıkları pusulaları kabindeki ıskarta kutusuna atmaları istendi. Ancak bazı vekiller ıskarta kutusuna atmazken bazı vekillerin oy kullanma kabinine bile girmeden arfları kutuya attıkları görüldü.Hakkında oylama yapılacak diğer eski bakanlar Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler de Zafer Çağlayan için oy kullandı. Bağış'ın oy zarfını kutunun içine fırlatır gibi bırakması dikkat çekti.