'Elimizi taşın altına koyduk'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tarihi sorumluluğumuzun gereği olarak elimizi taşın altına koyduk, koymaya devam edeceğiz. Sabırla konuşacak ve Meclis çatısı altında çözüm üreteceğiz" dedi.

22 Haziran 2012 Cuma, 15:13
Abone Ol google-news

Kılıçdaroğlu, Amasya Genelgesi'nin 93. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, milletin azim ve kararının terör dahil, her sorunun üstesinden geleceğini belirterek, "Halkın egemenliğine, milletin azim ve kararına inancın tarihe kaydedildiği çok anlamlı bir yıl dönümündeyiz. Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkan ve 93 yıl önce Amasya Tamimi'ni yayımlayan Mustafa Kemal Atatürk, o güne kadar dile getirilmeyen halkın egemenliğinden bahsediyordu" dedi. "İstanbul'da padişah vardı ama Mustafa Kemal halkın egemenliğinden söz ediyor, milletin azim ve kararına dikkat çekiyordu" ifadesinde bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Biliyoruz ki bağımsızlıkları, özgürlükleri için azim ve kararlılıkla yola çıkan milletler eğilmezler, bükülmezler ve bağımsızlığını kazanan, Cumhuriyeti ilan eden kadrolar gibi hedeflerine ulaşırlar. Biz de terörle mücadelede milletimizin azim ve kararlılığından hiçbir zaman şüphe etmeyeceğiz. Bu mücadelede başka mahfillere de bel bağlamayacağız. CHP olarak biz, tarihi sorumluluğumuzun gereği olarak elimizi taşın altına koyduk, koymaya devam edeceğiz. Sabırla konuşacak ve Meclis çatısı altında çözüm üreteceğiz. Böylece terör illetinden ülkemizi kurtaracak, bizim için gözyaşları çok değerli olan anaların ağlamasına son vereceğiz. Bedeli ne olursa olsun bunu yapmak zorundayız, çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletinse bu siyaset kurumunun görevidir."