Elmadağ’da Basın Hatıra Ormanı

Genç Medyacılar Derneği (GMD) ile Elmadağ Belediyesi tarafından Basın Kampı düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından 50’ye yakın gazetecinin katıldığı kamp sonrası Basın Hatıra Ormanı’na 300 fidan dikildi.

18 Ağustos 2020 Salı, 11:55
Elmadağ’da Basın Hatıra Ormanı
Abone Ol google-news

Genç Medyacılar Derneği (GMD) ile Elmadağ Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Basın Kampı, Elmadağ Türkmen Yaylası’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından 50’ye yakın gazetecinin katıldığı kamp sonrası Elmadağ Belediyesi ve GMD tarafından kurulan Basın Hatıra Ormanı’na 300 fidan dikildi.  

Programda konuşan GMD Başkanı Umut Emre Çınar, “Derneğimiz ilk yılını doldurdu. Bizim amacımız basın sektörüne ve çalışanlarına fayda sağlamak. Biz sektör için, millet ve ülke için çalışmaya devam edeceğiz. GMD kendi öz kaynaklarını kullanarak bu yolda yürüyor. Sürekli soruluyor derneğin destekçisi kim diye, ancak biz kimsenin gemisinde değiliz, biz hala Bandırma Vapurundayız. Yolumuzu aydınlatan da ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun fikirleridir. Bu hep böyle devam edecektir. Genç Medyacılar olarak, genç bir belediye başkanıyla bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu birliktelik inşallah hep devam edecektir” dedi. 

“BASIN HATIRA ORMANINI ÜLKE GENELİNE YAYACAĞIZ”

Açılışını gerçekleştirdikleri Basın Hatıra Ormanı ile ilgili de konuşan Çınar, “Basın Hatıra Ormanımızın ilkini Elmadağ Kargalı bölgesinde açtık. Açtığımız ormanımız Türkiye’de bir ilk. Bugüne kadar genelde Orman Genel Müdürlüğü tarafından kurulan basın ormanları var, ancak bir medya derneği ile yerel yönetim ortaklığıyla açılan bir basın ormanı yoktu. Bu da derneğimize nasip oldu. Bu yüzden oldukça mutluyuz. Açtığımız ormanımızda 300 fidan üyelerimizin elleriyle toprakla buluştu. Bu etkinliğimizi burada bırakmayıp, ülkemizin yedi bölgesinde gerçekleştirmek istiyoruz. Basın mensuplarımızın kendi elleriyle diktikleri fidanlarımız, yarınlarımıza nefes olacak ve onların isimleriyle kök salıp, büyüyecekler” ifadelerini kullandı.