Emel Sayın, Selçuk Tekay'ın ölümünün ardından konuştu: Sahnede tek kalmış gibi hissediyorum

Sanatçı Emel Sayın, keman virtüözü Selçuk Tekay'ın ölümüyle sarsıldı. Sayın, "35 yıldır beraber aynı sahneyi paylaştık. Çok kıymetli bir besteci, keman virtüözüydü. Birden bire sanki sahnede tek başıma kalmış gibi hissediyorum" dedi.

14 Haziran 2021 Pazartesi, 17:10
Emel Sayın, Selçuk Tekay'ın ölümünün ardından konuştu: Sahnede tek kalmış gibi hissediyorum
Abone Ol google-news

Türkiye'nin ünlü keman virtüözlerinden Selçuk Tekay, yaşamını yitirdi. Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy Muazzez Abacı ve daha birçok ünlü sanatçının gerek sahne, gerekse albüm çalışmalarını yöneten Tekay, 68 yaşındaydı. 

Kendisiyle uzun zaman aynı sahneyi paylaşan Emel Sayın, Tekay'ın ölümü sonrası en çok sarsılan isimlerden oldu. Sayın, acısını Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert'le paylaştı.

"ŞOK OLDUM"

Emel Sayın; "Selçuk, İstanbul da evinde kalp krizi geçirmiş. Benim de nikah şahidi olduğum eski eşi Elif aradı; 'nasılsın' dedim, 'İyi değilim, size de iyi haber veremiyorum.' dedi. Selçuk'un kalp krizi geçirdiğini söyleyince donup öylece kaldım, şok oldum.. Bugün hep aramak istedim, bir türlü arayamadım. Sanki garip birşey vardı içimde... 15 gündür görüşmüyorduk. İki ay önce benim için 'öldü' diye haber çıktı internette, o haberi görüp beni aramış ve 'Az daha kalpten gidiyordum' demişti, şimdi kendisinin kalp krizinden vefat ettiğini öğrendim. Çok üzgünüm..." dedi.

"SAHNEDE TEK BAŞIMA KALMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Selçuk Tekay'ın çok önemli bir besteci olduğunu belirten Emel Sayın, "35 yıldır beraber aynı sahneyi paylaştık. Çok kıymetli bir besteci, keman virtüözüydü. Sesi de güzeldi, sahnede çok uyumluyduk. Benim ne demek istediğimi daha ben söylemeden hemen anlardı... Hem iş hayatını hem özel hayatı paylaştık. Nikah şahidiydim, oğlu elimizde büyüdü... Öyle bütünleştik ki sahnede de aile gibi olmuştuk... Zeki Müren dahil bütün assolistlerle çalıştı. Birden bire sanki sahnede tek başıma kalmış gibi hissediyorum. Ailesinin ve sanat dünyasının başı sağolsun" diye konuştu.

"YENİ BİR ŞARKI İSTEMİŞTİ"

Selçuk Tekay'ın, 'Sen Benim Dünyamı Yıkıpta Gittin', 'Yorgunum Dostlarım', 'El Bebek Gül Bebek' besteleriyle daima yaşayacağını belirten Emel Sayın; "El Bebek Gül Bebek'i benim için yapmıştı. Yeni bir şarkı istemiştim ondan, 'söz çok önemli' demişti, sonrasında bir şiir gönderdim ona, o besteyi yaptı mı yapmadı bilmiyorum..." ifadelerini kullandı.