Erdoğan Gara Katliamı'nı anlattı, Karadeniz şivesiyle konuşup güldü

Partisinin Rize İl Kongresi’ne katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 asker ve polisin şehit olduğu Gara Katliamı'yla ilgili konuşmasının ardından kongre gündemine geçti. Erdoğan'ın konuşmasındaki "Karadeniz şivesi" salondakileri güldürürken, kameralar o anları kaydetti. Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan ve çok sayıda askerimizin şehit olduğu saldırının ardından yaptığı konuşmada da bir "espri"li anısını anlatıp gülmüş, muhalefetin tepkisini çekmişti.

Yayınlanma: 15.02.2021 - 15:16
Erdoğan Gara Katliamı'nı anlattı, Karadeniz şivesiyle konuşup güldü
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 13 vatandaşın şehit edilmesiyle ilgili konuştu.

Harekata ilişkin uzun bir konuşma yapan Erdoğan, bu konunun ardından "Biz şimdi kendimize bakalım. Biz ne olacağız?" diyerek partisinin kongre gündemine döndü. Salonun dolu olmasıyla övünen Erdoğan, "Salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve salon lebaleb dolu" diye konuştu.

Daha sonra Rize'ye yönelik yapılacaklarla konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı "2023'te inşaallah Rize'nin yerel mimarisiyle şöyle tüm konutlarımızı yenilesek ne güzel olur değil mi?" diye sordu. Salondan sloganlarla karşılık gelmesi üzerine Erdoğan, "Oo bak gençler nasıl coştu görüyorsunuz. Buradan bir müjde daha verelim. Aralık 2023'te Rize-Artvin Havalimanı'nı bitiriyoruz" ifadelerini kullandı. Salondan havalimana verilecek isimle ilgili gelen bir öneri üzerine de Erdoğan, Karadeniz şivesiyle "Onu karıştırma şimdi" diye yanıt verip güldü.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın güldüğü bu anların görüntüleri, sosyal medyada tepki çekti.


İDLİB ŞEHİTLERİ KONUŞMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Erdoğan'ın bu anları, geçtiğimiz yıl kameralara yansıyan benzer bir görüntüyü akıllara getirdi. AKP'li Cumhurbaşkanı, Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan ve çok sayıda askerimizin şehit olduğu saldırının ardından yaptığı konuşmada da bir "espri"li anısını anlatıp gülmüştü. 
İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler