Erdoğan geri çekti tahliyeler başladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki gün "Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı hakareti yapanları bir kereye mahsus davalarımı geri çekiyorum" demişti. Erdoğan'ın açıklamasının ardından tutuklu bulunan mahkumlar bir bir tahliye ediliyor. Antalya'nın Demre İlçesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle tutuklanan 3 kişi, Erdoğan'ın davaları geri çekmesi üzerine tahliye edildi.

04 Ağustos 2016 Perşembe, 11:51
Abone Ol google-newsDemre'de reklamcı Ferit Aslan, turizmci Salih Topuz ve Eğitim- Sen Demre Temsilcisi Aytaç Özgen geçen ay farklı günlerde sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle tutuklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın birkaç gün önce bir defaya mahsus şahsına yönelik hakaret davalarını geri çektiğini açıklamasının ardından 3 kişinin avukatları mahkemeye başvurarak, tahliye talebinde bulundu. Mahkeme, yapılan başvuru sonrası 3 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme kararının ardından Ferit Aslan, Salih Topuz ve Aytaç Özgen, tutuklu bulundukları Kaş Cezaevi'nden tahliye edildi. 3 kişi yakınları tarafından cezaevi çıkışında sevinçle karşılandı.

Dün de IŞİD’in 10 Ekim 2015’te Ankara’da düzenlediği saldırıda kızı Şebnem Yurtman’ı kaybeden ve ardından sosyal medya paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan Mehmet Yurtman tahliye edilmişti.

‘Erdoğan’a hakaret’te bir ilk: Cumhurbaşkanlığı yazısıyla tahliye