Erdoğan iki gün sonra çark etti: Vizeleri kaldırın

İki gün önce AB'ye "Kusura bakma. Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git" diye çıkışan Erdoğan, bugün yayınladığı Avrupa Günü mesajında, "vizelerin kaldırılmasının bıkkınlığı gidereceğini" belirterek, Türkiye'ye uygulanan vizelerin kalkmasını istedi.

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 14:45
Abone Ol google-news
<video:530308>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Avrupa Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Erdoğan'ın mesajında 'terörle mücadele' ve 'vize muafiyeti' bölümleri öne çıktı.

Geçtiğimiz cuma günü Eyüp'te yaptığı konuşmada, "Kusura bakma. Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git" diye çıkışan Erdoğan, bugün yayınladığı mesajında Türkiye ile AB'nin 'vize' için anlaştığını hatırlattı. AB'ye "Terörle mücadele konusunda daha tutumlu olunması gerekir" diyen Erdoğan, AB'den vizeleri kaldırarak, "bıkkınlığın giderilmesini" istedi.

Erdoğan'ın mesajı şöyle:

- Türkiye olarak AB’nin terörle mücadele konusunda daha kararlı bir tutum sergilemesi gerektiğini düşünüyoruz.

- Yürürlüğe girmesi hususunda anlaşılmış olan vize muafiyetinin, Türkiye’nin 50 yılı aşkın bir süredir AB kapısında bekletilmesiyle oluşan bıkkınlığı bir nebze olsun gidermesini, verilen sözlerin tutulması yönünde olumlu bir adım olmasını, katılım sürecini hızlandırmasını ümit ediyorum.