Erdoğan - Kerry görüşmesinde dikkat çeken detay: Kısa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile gerçekleştirdiği görüşme için ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada dikkat çeken bir detay yer aldı.

31 Mart 2016 Perşembe, 10:59
Abone Ol google-news

ABD Başkanı Barack Obama ile görüşüp görüşmeyeceği günlerdir tartışma konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile TSİ 21.30'da bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşmeye ilişkin Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bir açıklama geldi. Açıklamadaki "kısa görüşme" detayı dikkat çekti.

BEYAZ SARAY: OBAMA ERDOĞAN'LA AZ DA OLSA KONUŞUR

"ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi" başlığıyla ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dışişleri Bakanı Kerry 30 Mart 2016'da Washington'da, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kısa bir görüşme gerçekleştirmiştir.

İkili, Suriye'de siyasi geçişin sağlanmasına yönelik sürdürülen çabaları ele almıştır.

Görüşmede, ayrıca, Suriye'de DAEŞ'i geriletme ve yenilgiye uğratmaya yönelik koasliyon çabaları değerlendirilmiş, sahada kaydedilen ilerlemeler ve söz konusu ortak tehdide karşı işbirliğimizi güçlendirmenin yolları ele alınmıştır.