Erdoğan: Twitter'ın kökünü kazıyacağız

AKP'nin Bursa mitinginde konuşan Erdoğan, "Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız" dedi.

Yayınlanma: 20.03.2014 - 17:38
Abone Ol google-news

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa mitinginde konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan yine çok tartışılacak sözler söyledi.

Erdoğan, "Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şunu der, hiç beni ilgilendirmiyor" diye konuştu.

"Süratle bu adımı atıyoruz, ülkemin güvenliği söz konusu. Ülkeme fitne sokmak isteyen karşısında bizi bulacak" diyen Erdoğan, 'uluslararası komplolar'ın da bu işin içinde olduğunu belirterek, "Bu Twitterlar var ya mahkeme kararı çıktı" dedi.

BAŞBAKANLIKTAN TWİTTER AÇIKLAMASI

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Sahte alimlerin dizinin dibine oturan fitnecilerle, casuslarla, uluslararası örgütlerin maşası olmuş sahtekarlarla yürüyen bir parti değiliz.

- Memleketine fitne sokandan, dostunu arkadan vurandan, kardeşini kuyuya atandan, insanların mahremini gözetleyenden münzevi olmaz. Spordan siyasete, magazinden istihbarata kadar her türlü işle uğraşan, her türlü kirli işe bulaşan, memleketin her meselesine burnunu sokandan asla din adamı da olmaz, alim de olmaz, muteber insan da olmaz.

- Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. 'Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der' hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler.

- Ben birilerine 'Haşhaşi' dedim. Ama bu CHP de haşhaşidir, aynen. Aynı yerde buluşuyorlar, ortak paydaları o. CHP Kur'an-ı Kerimleri toplatan değil mi, yakan değil mi, kitapları yasaklayan değil mi, ezan-ı Muhammediyeyi aslına uygun olarak değil Türkçe okutan değil mi? Bu CHP tarihi boyunca başörtüsüne zulmetmedi mi?"

- 'Bir tek ceketim var' deyip, holdingleri yönetenlerden alim olmaz. Ananasla şantajla meşgul olana alim denmez.

- Her türlü kirli işe bulaşan, memleketin her meselesine burnunu sokandan alim olmaz.

- Süratle bu adımı atıyoruz, ülkemin güvenliği söz konusu. Ülkeme fitne sokmak isteyen karşısında bizi bulacak.

- 'Kılıçdaroğlu'nun namus sözü' ne demek? 2011 seçimlerinde 'Bursa'da yüzde 40 oy alamazsam istifa ederim' dedi. İstifa etti mi?

- Eğer biz bu seçimlerden 1. parti olarak çıkmazsak ben genel başkanlığı bırakırım. Ancak Kılıçdaroğlu bırakacak mı?


En Çok Okunan Haberler