Erdoğan'dan Avrupa'ya 'kapı' gözdağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadem Kadın Kongresi'nde konuştu. AP'nin Türkiye kararına tepki gösteren Erdoğan, "Topunuz hayır dese ne yazar. Sözünüzde durmadınız. Bana bak, daha fazla ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır" diye konuştu.

25 Kasım 2016 Cuma, 11:23
Abone Ol google-news

<video:635741>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM Kadın Kongresi'nde konuştu.

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye hakkında aldığı karara sert tepki gösteren Erdoğan, "Toplanmışlar bir araya gelmişler 400 - 500 kişi. 40-50 kişi evet demiş, 400 kişi hayır demiş. Topunuz 'evet' dese ne yazar. Daha ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır, bunu da bilesiniz" diye konuştu.

Erdoğan'dan 'yaptırım' açıklaması: Battık mı, bittik mi çöktük mü? - VİDEO


“53 YILDIR KAPILARINI AÇMAYANLAR MI YAPTIRIM UYGULUYOR”

“AB’yi uyarırken milletimiz ve tüm insanlık adına yürüttüğümüz bu mücadelenin bir bedeli olduğunun farkındayız. Ülkemdeki ana muhalefet partisi olan kişi de kalkmış ‘Bunu başka yaptırımlar takip edecek’ diye tehdit ediyor. Zavallıya bak, 53 yıldır AB’nin kapısını açmayanlar yaptırım mı uyguluyor, ne yaptık bittik mi, çöktük mü, dik durduk, Türkiye’yi aldığımız yerden nereye götürdüğümüz ortada. Bu yaptırımlar Allah’ın izniyle bizi yıkamaz. Unutmayın, Batı’nın Türkiye’ye ihtiyacı var Şu anda 3 milyon mülteciyi burada barındıran, besleyen Türkiye, AB’den destek gelecek diye kapılarımızı açmadık. Niye açtık? O mazlumları zalimlerin insafına bırakamazdık. Onun için kapılarımızı açtık.

Erdoğan'ın 'Kapıları açarız' gözdağına Avrupa'dan art arda yanıt