Erdoğan'dan FETÖ ile mücadele itirafı: Sıradan insanların üzerine gidildi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine üyeleri ve milletvekilleri ile yaptığı toplantıda "FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetlerin var" dedi.

28 Temmuz 2017 Cuma, 09:02
Abone Ol google-news

Sözcü'de yer alan habere göre Erdoğan, parti genel merkezinde kabine üyeleri ve AKP milletvekilleri ile yaklaşık 50 dakika süren bir toplantı yaptı. Erdoğan, toplantıda kabine üyeleri ve milletvekillerine önemli mesajlar verdi. İktidar olmanın kolay olmadığı vurgusunu yapan Erdoğan'ın saldırıların hedefinde AKP'nin olduğunu ifade ettiği bildirildi. Toplantıda teşkilatlara saygının esas olduğunu belirten Erdoğan, milletvekilleri ile halkın iç içe olması gerektiği vurgusunu yaptı ve gönülleri kazanmanın önemine dikkat çekti. Erdoğan’ın teşkilatlara yönelik, “Teşkilatta ahenk ve saygı esastır. Kongre sürecine milletvekilleri müdahil olmamalı değişse de değişmese de teşkilatla ortak hareket etmeli. AK Parti’lilerin vazifesini en iyi şekilde yapması çok önemlidir. Bu bakımdan teşkilatlarda yorulan, devam etmek istemeyen dava idrakini yitiren varsa kenara çekilsin, yerini başka arkadaşlara bıraksın. Yorulanla devam etmek eşyanın tabiatına aykırı” dediği öğrenildi.

"FETÖ İLE MÜCADELEDE SIRADAN İNSANLARIN ÜZERİNE GİDİLDİĞİ YÖNÜNDE ŞİKAYETLER VAR, DİKKATE ALIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gündemi de FETÖ ile mücadeleydi. Erdoğan’ın “‘FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetler var, dikkate alın. FETÖ ile mücadele sonuna kadar devam edecek” dediği öğrenildi. OHAL'in ise yabancı yatırımlar için bahane olamayacağı kaydedilerek, vakti gelince bahanenin ortadan kaldırılacağına işaret edildi.

Erdoğan: Yoruldum diyen bırakıp gitsin