Erdoğan'dan sosyal medya çıkışı: Kendini bilmezler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4. Anadolu Medya ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "Ülke olarak Malatya ve Elazığ depremini yaşarken kendini bilmezlerin sosyal medyadan yayınladıkları mesajlar ortadadır. Yalanın iftiranın kol gezdiği mecrada hakikati aramak için çok daha fazlasına ihtiyacımız var." dedi.

30 Ocak 2020 Perşembe, 21:05
Erdoğan'dan sosyal medya çıkışı: Kendini bilmezler!
Abone Ol google-news

Elazoğ depreminin ardından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülke olarak Malatya ve Elazığ depremini yaşarken kendini bilmezlerin sosyal medyadan yayınladıkları mesajlar ortadadır. Yalanın iftiranın kol gezdiği mecrada hakikati aramak için çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Emniyetimiz hukuk çerçevesinde adımları atıyor" dedi.

"Ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma içinde olması gereken bir dönemde içindeki kini ve nefreti kusanlar mı var, hemen bunların karanlık yüzlerini faş edip, kendilerini adeta sokağa çıkamaz hale getirmeliyiz" diyen Erdoğan, "Bizlere düşen gerekirse Habil gibi ölmek ama asla Kabil gibi zalimlerin durumuna düşmemektir. Arkasında millet olanın sırtı yere gelmez" şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, "Demokrasimize kurulan tuzakları aştık. Birileri hala anlamıyor olsa da milletimiz her şeyin farkında.Bugün yürüttüğümüz siyasetle, bizi yeni Mondroslara mecbur bırakmak isteyenlerin oyunlarını bozuyoruz.

Karşımızda yalan yanlış bilgilerle Türkiye'yi ve Türk Milletini karalamak için canhıraş şekilde çalışan devasa bir mekanizma bulunuyor" ifadelerine de yer verdi.

"BU BİR İŞGAL PROJESİDİR"

ABD Başkanı Donald Trump ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıkladığı "Ortadoğu planı"na da tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

"Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Bu konuyu bugün MGK toplantısında da ele aldık. Kudüs satılık değildir. Kimse 'birşeyler verelim de siz burayı bize bırakın' edepsizliğine de girmesinler.

'100 yüzyılın anlaşması' diyorlar. Ne anlaşması ya! Bu bir işgal projesidir. Yarın asıl konuşmamı yapacağım.

Bir tarafta Trump yanında malum kişi toplayacakları alkışa bakıyorlar. O alkışlarla siz dünyayı ve Filistin'in kaderini değiştiremezsiniz. Filistin'e bakışımız Sultan Abdülhamit Han'ın neyse, bizim de bugün bakışımız odur."