Erdoğan'dan tahliye kararları hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahliye kararına ilişkin, "Burada kendilerine ait olmayan yetkiyi kullanmak suretiyle yetki gasbı yapan bir yargı mercii var" dedi.

27 Nisan 2015 Pazartesi, 15:31
Abone Ol google-news

Erdoğan,  tahliye kararına ilişkin, "Tabii burada yetki kullanımı açısından şu anda kendilerine ait olmayan bir yetkiyi kullanmak suretiyle yetki gasbı yapan bir yargı mercii var. Bir defa şu an HSYK'nın saat 14.00'te başlattığı toplantı, bana göre geç kalmış bir toplantı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Bunlar biliyorsunuz 23 Nisan tatil gününde bu işi başlattılar. Ardından cumartesi-pazar tatil. Aynı şekilde bu tatilde de bunu sürdürdüler ve çok daha ilginci, gece sabaha kadar odasında çalışma yürüten bir hakim ve oda kilitli, kimseye bu odayı açmayacak derecede de bu işi anlaşılmayacak şekilde sürdüren bir hakim veya iki hakim. Türkiye'de bu ilişkilerin nerelere geldiğini göstermesi bakımından çok çok tehlikeli, çok çok sıkıntılı bir süreç.

Bunların hukukla alakası yok, tamamen hukuk dışı. Pensilvanya'dan aldıkları talimatla, yapılmış olan dualarla vesairelerle bir yönlendirme burada söz konusu. Temenni ederim ki bugün HSYK'nın alacağı kararla ideal netice yakalanmış olur. Tahliye kararı, bu tahliye kararıyla bir taraftan sosyal medyada bir algı operasyonu sürdürülmesi, bu algı operasyonuyla dikkat edilirse arşiv resimleriyle adeta sanki cezaevinden çıkmışlar dışarıdalar gibi şeyler yayınlamak, bunlar çok çok çirkin. Nasıl bir örgüt çalışması olduklarını göstermesi bakımından çok çok önemli. Şimdi bu örgütün içerisinde yer alanların hepsinin a'dan z'ye tabii ki bedelini ödemesi lazım. Bu ülke rastgele bir ülke değil. Bu ülkede artık demokrasi egemen olacak. Hukuk yerini bulacak. Adalet yerini bulacak. Öyle isteyenin istediği gibi adaleti tanzim etme şekillendirme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur."