Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut'tan inanması güç iddia

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut devletin kanalı olan TRT'de inanması güç açıklamalarda bulundu. Bulut, Balkanlar'da, Afrika'da, Orta Asya'da ve Ortadoğu'daki halkın, 'Osmanlı İmparatorluğu'nu da çok iyi bilerek, İstanbul'dan nasıl yönetilirizi konuşmaya başladı' diye şaka gibi bir iddiada bulundu.

01 Haziran 2016 Çarşamba, 21:43
Abone Ol google-news

T24'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber'de yaptığı açıklamada, Balkanlar'da, Afrika'da, Orta Asya'da, Ortadoğu'da halkın 'İstanbul'dan nasıl yönetiliriz'i konuştuğunu ileri sürdü.

Yiğit Bulut'un TRT Haber'de yaptığı açıklama şöyle: "Balkanlar Türkiye'ye doğru dönüyor. Balkanlar bu coğrafyanın merkezine dönüyor. Yunanistan'da Romanya'da Bulgaristan'da bunlar konuşuluyor halkın arasında. Avrupa Birliği'ni boşver Türkiye'yle birlikte yeni bir senaryo ne olabilir.

Bu halkın arasında şu anda konuşuluyor. Belki Alman hükümetinin baskısıyla hükümetler konuşamıyor ama halk şu anda Osmanlı İmparatorluğu'nu da çok iyi bilerek, İstanbul'dan nasıl yönetilirizi konuşmaya başladı. Bakın bu çok açık.

Ortadoğu'da İstanbul'dan nasıl yönetilirizi konuşuluyor. Orta Asya'da nasıl yönetiliriz konuşuluyor. Afrika'da İstanbul'dan nasıl yönetiliriz konuşuluyor."