Eren kararı yine çıkmadı

FETÖ’nün Atabeyler kumpası ile ilk tutuklanan ve 13 yıldır yargılaması devam eden eski Özel Kuvvetler Subayı, Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren’in davası bir kez daha ertelendi. Eren’in davası, 25 Mart’ta yeniden görülecek.

26 Aralık 2019 Perşembe, 02:00
Eren kararı yine çıkmadı
Abone Ol google-news

Yüzbaşı Murat Eren’in davası, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Heyet, bir önceki duruşmada verdiği “kapalılık” kararını devam ettirerek, duruşma salonuna yalnızca Eren ve avukatı Muhammet Sarıkaya’nın alınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, “Eren’in kapatılan askeri mahkemede yargılamasını yapan hâkimlerin ve dosyada görev alan bilirkişiyle ilgili herhangi bir FETÖ soruşturması olup olmadığının Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’na sorulmasına” karar vererek duruşmayı 25 Mart 2020’ye erteledi.

BEKLENEN BELGE GELDİ

Heyet, bir önceki duruşmada, “Eren hakkında gözaltı kararı veren FETÖ’cü hâkimlerin meslekten atıldığını gösteren belgenin Hâkimler ve Savcılar Kurulu’ndan (HSK) istenerek dosyaya eklenmesini” talep ederek duruşmayı ertelemişti. Cumhuriyet’in edindiği bilgilere göre, HSK’den mahkeme heyetine gönderilen belgede, “Kapatılan 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılamayı yapan hâkimlerle ilgili Murat Eren davasında geçmişte yapılan hukuksuzluklar nedeniyle soruşturma başlatıldığı” bildirildi.