Eski AKP'li milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, FETÖ'den gözaltına alındı

AKP'nin nin 24. dönem Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, FETÖ operasyonu kapsamıda "örgüt üyesi olmak" suçlamasıyla sabah saatlerinde gözaltına alındı.

08 Mayıs 2017 Pazartesi, 09:24
Abone Ol google-news

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında, bu sabah 24. Dönem AKP Mersin Milletvekili olarak görev yapan Ahmet Tevfik Uzun gözaltına alındı. Uzun hakkındaki arama ve el koyma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan tarafından konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Savcı Ercan, bu sabah itibariyle 24'üncü Dönem Mersin Milletvekili olarak görev yapan Ahmet Tevfik Uzun’un, "FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak suçundan" gözaltına alındığı, hakkındaki arama ve el koyma çalışmalarının ise devam ettiğini bildirdi.

1968 Tarsus doğumlu. İstanbul üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan Uzun, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde İl Genel Meclis üyesi olarak siyasete atıldı. Ahmet Tevfik Uzun, 12 Haziran 2011'de 24’üncü Dönem Genel Seçimi’nde AKP milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. İngilizce bilen Uzun evli ve 4 çocuk babası.