Faruk Bildirici: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kıymetlisi’ gazeteler belli oldu

Medya ombudsmanı Bildirici “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kıymetlisi’ gazeteler belli oldu! Erdoğan, M. Emin Saraç için Akşam, Yeni Şafak, Hürriyet, Sabah, Yeni Akit’e yarım sayfa başsağlığı ilanı verdi. İktidara uzak olanları geçtim, Erdoğan, Türkiye ve Milliyet’e bile ilan vermemiş. Enteresan bir tavır.” dedi.

21 Şubat 2021 Pazar, 12:40
Faruk Bildirici: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kıymetlisi’ gazeteler belli oldu
Abone Ol google-news

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Muhammed Emin Saraç’ın arından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan verdiği gazete tercihlerine dikkat çekti.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kıymetlisi’ gazeteler belli oldu!” Diyen Bildirici Erdoğan, M. Emin Saraç için Akşam, Yeni Şafak,  Hürriyet, Sabah, Yeni Akit’e yarım sayfa başsağlığı ilanı verdi. İktidara uzak olanları geçtim, Erdoğan, Türkiye ve Milliyet’e bile ilan vermemiş. Enteresan bir tavır.” dedi.

Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Bildirici, “Tabii yaşamını yitiren YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası olunca bazı üniversiteler de başsağlığı ilanı yarışına girmiş. Başsağlığı ilanlarına bak, memleket yöneticilerinin yakınlıklarını anla…” ifadelerini kullandı.