Fatih Altaylı'dan ateiste öksürten soru

Yeni kurulan Ateizm Derneği'nin tanıtımının yapıldığı Teke Tek programında Altaylı'dan ateistlere ilginç bir soru geldi. Tolga İnci öksürük krizine girdi.

23 Nisan 2014 Çarşamba, 10:33
Abone Ol google-news

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu  Teke Tek programına iki ateist konuk oldu. Kurulan Ateizm Derneği'ni temsilen Kurucu Başkan  Tolga İnci ve Kurucu Üye Selin Özkohen'in katıldığı programda derneğin tanıtımı yapıldı.

ALTAYLI'DAN ATEİSTE İLGİNÇ SORU: YUSUFUN DA ETKİSİYLE...

Programın en ilginç anlarından biri Altaylı'nın iki ateist isme sorduğu soru anında yaşandı.

Altaylı, "kimi insanlar var ki, dini ritüelleri hayat boyu yerine getirmeyip, ömrünün sonunda 'ya acaba öbür tarafta da bir şey varsa, orada da bir problem çıkmasın' diyerek ömrünün sonunda biraz yusufun da etkisiyle inancı artıyor. Bu korkunun sizlerde tezahür etmeyeceğini söyleyebilir misiniz ileri dönemlerde. Veya edenler olabilir mi? Derneğinizden istifa edenler olabilir mi ileriki yıllarda" dedi.

Fatih Altaylı'dan ateiste öksürten soru - VİDEOSELİN ÖZKOHEN: YİNE DE BÜYÜK KONUŞMAMAK LAZIM

Bu sorunun ardından iki ateist de önce kahkaha attılar, ardından  Tolga İnci öksürük krizine tutuldu. Soruyu Selin Özkohen cevapladı:

Şöyle açıklayabilirim. Birçok kişi zaten hayatı boyunca kesin bir cevaba varamadan hayatına geçiriyor. Ben öyle olan bir ateist görmedim ama ateistlerde bu durum görülebilir. İmkansız değildir, zaten büyük konuşmamak lazım. Herkesin fikri değişebilir ama bende olacağını düşünmüyorum açıkçası.