Fatih Terim: "10 numarayla ilgili sürprizlerimiz olabilir"

Fatih Terim, yapılan transferlerin Galatasaray'a ilerleyen dönemde fayda sağlayacağını belirtirken yabancı kuralıyla ilgili sorun yaşamayacaklarını söyledi.

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 17:49
Fatih Terim:
Abone Ol google-news

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında yarın Randers ile karşılaşacak Galatasaray'da Fatih Terim, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yabancı kuraları sebebiyle bazı maçlarda Türk kalecilerin oynayabileceğini belirten Terim, yerli oyuncu transferi yapabileceklerini söyledi.

Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:

"YATIRIMLARIN GALATASARAY'A DÖNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

"Hem yarışmacı bir takım oluşturuyor hem de ciddi bir yatırım yapıyoruz. İnanıyorum ki ileride bu yatırımların Galatasaray'a döneceğini düşünüyorum. Galatasaray'ın, gençler tarafından tercih edilen, istenen bir kulüp olduğunu görüyorum.

Galatasaray'da kazanacakları kupalarla birlikte daha majör liglere gidebileceklerini düşünerek bu tercihi yaptıklarına yürekten inanıyorum."

"DİAGNE'NİN İSTEKLİ OLMASI LAZIM"

"Ederini bulan her oyuncuyla Galatasaray yollarını ayırabilir. Gelen bazı teklifler var, burada tabii tek tarafın değerlendirmesi yetmiyor. İki taraf da mutlu olursa, böyle bir şey gerçekleşiyor.

Diagne'yi ben de istekli görüyorum ama daha da istekli olması lazım. İstekli olmasının formayı almasını sağlamasıyla birlikte istekli olduğu ve olmadığı zamanlarda forma alıp alamayacağını bilecek kadar zeki.

Diagne, Türkiye Ligi'nde çok etkili bir santrfor. Mustafa'yla birlikte daha da istekli olmalılar. Ondan daha da fazla şeyler bekliyoruz. 9 numaraların olaya ısınmaları, efor sarf etmelerinin tek sebebi goldür.

"MORUTAN ÇOK YÖNLÜ BİR OYUNCU"

"Morutan gibi yetenekli, genç ve değerli bir oyuncuyu kadromuza katmanın mutluluğu içindeyiz. Scout ekibimizin 18 yaşından beri takip ettiği bir oyuncu. Romanya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük efsanelerini Galatasaray kendi bünyesinde taşıdığı için, oradaki herkes Galatasaray'a büyük bir hayranlık duyuyor. Morutan, bir an evvel oynamaya hevesli. Çok yönlü bir oyuncu. Yaratıcı özellikleri var. Kendisinden birçok konuda yararlanabiliriz.”

"BAZI SÜRPRİZLER YAPABİLİRİZ"

"10 numarayı biz Hagi’ye vermiştik. O konu da biraz beklemek istiyoruz. Bazı sürprizler yapabiliriz. Önemli olan sırttaki forma numarasından çok gövdedeki arma için verilen mücadeledir.

10 numara beklentilerin en yüksek olduğu numaralın başındadır. Bu konuda dikkatli davranmayı seçiyorum. Sezon sonuna bırakabiliriz. 10 numarayı birine de verebiliriz, ona bakacağız."

"YABANCI SINIRIYLA İLGİLİ SORUN YAŞAMAYACAĞIZ"

“"Kendimize göre bizim bazı matematiklerimiz var. Yerlilerden çok önemli oyunculara sahibiz, çoğunu da bırakmak istemedik. Biz geçen sene 15'e yakın Türk'le oynadık. Zaten ben çıkardığımda Türk kuralı olarak çıkarmıştım, Türk kuralı olarak oynadık. Sadece Gedson'la ilgili değil bazı Türk oyuncularla ilgili formüller ayın 8'ine kadar gündeme gelebilir.

Bizim yabancı sınırıyla ilgili sıkıntımız olmayacak. Gerekirse bazen Türk kalecimizle çıkacağız. Mesela Muslera, Uruguay'dan maç nedeniyle olağanüstü geç dönerse değişiklik yapabiliriz. Bir sıkıntımız olmayacak. Alternatiflerimizi de artırabiliriz. Birilerini takip ediyoruz ve bize katılabilir anlamında söylüyorum."