Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, vekillikten ayrıldı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, başkan adayı Burak Elmas'ın yönetim listesinde yer alması sebebiyle görevinden ayrıldı.

29 Mayıs 2021 Cumartesi, 18:11
Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, vekillikten ayrıldı
Abone Ol google-news

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, sarı-kırmızılı kulüpte yapılacak seçimli genel kurul öncesi başkan adaylığını açıklayan Burak Elmas'ın aday yönetim kurulu listesinde yer alması nedeniyle Terim'in vekilliğinden ayrıldığını duyurdu.

Epözdemir, kararını sosyal medya hesabından yayınladığı metinle açıkladı:

"Sayın Burak Elmas'ın Galatasaray'ın yarınları, umutları ve geleceği için projeleri ve çalışma arkadaşları ile birlikte en doğru aday olduğu kanaatindeyim. Kendisi bana daha önce de benzer şekilde yönetim kurulunda görev almam için teklifte bulunmuştu. O günkü koşullarda şartlar olgunlaşmadığından, mesleki ve akademik çalışmalarım nedeniyle affımı istemiştim. Geldiğimiz noktada, Galatasaray'ın içerisinde bulunduğu koşullarda, sorumluluk almamız gerektiğinden bahisle Sayın Elmas'ın yönetime ilişkin önerisini kabul ettim. Şayet Galatasaray'ın vicdanı olan Galatasaraylılar bize teveccüh gösterirse, bir hukukçu olarak ben de bütün mesleki ve akademik birikimimle Galatasaray'ın başarısı için var gücümle çalışacağım."

"HOCA ÜZERİNDEN OKUMA YAPMAK DOĞRU DEĞİL"

Epözdemir, Fatih Terim'in seçimdeki tarafsızlığına zarar vermemek adına vekillikten ayrıldığını vurguladı:

"Hoca benim çok kıymet verdiğim, benim için çok değerli olan bir ağabeyim. Hem kendisi hem de değerli ailesinin aynı zamanda uzun yıllardır avukatlığını yapıyorum. Fatih Terim, Galatasaray'ımızın yaşayan efsanesidir. Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı spor adamıdır. Hayatını Galatasaray'a adamış, kulübümüze sayısız başarılar kazandırmıştır. Fatih hoca konumu gereği seçim sürecinde nötr olup, objektif ve tarafsızdır. Fatih Hoca üzerinden bir okuma yapmak çok doğru değil, bu hem hocaya hem de benim hukuki ve mesleki birikimime ve geçmişime haksızlık olur. Neticede benim iş dünyasında, sanat ve spor dünyasında avukat olarak temsil ettiğim birçok önemli kurum ve kişi var. Vekilliğini yaptığım kamuoyuna da mal olmuş birçok sosyal sorumluluk projesi var, benim tercihlerimin bu kurum ve kimselere teşmil etmesi çok da hakkaniyetli olmaz. 

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğine aday olmam ve Galatasaray'ın efsanesi olan Sayın Fatih Terim'in bu süreçteki tarafsızlık algısına zarar vermemek adına, kendisinin hassasiyetlerini de gözeterek meslek etiği, meslek ilke ve kuralları uyarınca vekilliğinden ayrıldığımı kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım."

Epözdemir'in paylaşımı şu şekilde: