Fenerbahçe için sürpriz iddia: Mancini !

Kupa finalinin ardından Vitor Pereira ile yollarını ayıracak olan Fenerbahçe’de teknik direktör arayışları giderek hızlanmaya başladı. Sarı-Lacivertlilerde gündeme gelen ilk isimin ise Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü Roberto Mancini olduğu öne sürüldü.

22 Mayıs 2016 Pazar, 12:25
Abone Ol google-news

Sezon başında transfere milyon Euro’lar harcamasına rağmen Süper Lig’i ikinci olarak tamamlayan Fenerbahçe’de sil baştan yeni bir operasyon için düğmeye basıldı.

İlk olarak teknik direktör konusunda değişim hamlesi yapılacak. 26 Mayıs’ta Antalya’da Galatasaray ile oynanacak kupa finalinin ardından Vitor Pereira ile yollar ayrılacak. Koltuğa yine yabancı bir hoca getirilecek.

Kulislerde ise Mourinho’nun dahi adı geçerken, Fenerbahçe’nin gündemine sürpriz bir teknik direktör daha girdi: Roberto Mancini.

Sözleşmesi var ama...

Fanatik gazetesinin iddiasına göre; 2013-14 sezonunda Galatasaray’ı çalıştıran İtalyan hoca, şu anda İnter’in başında. 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor fakat beklentilerin altında kaldı ve Serie A’da takımı, sezonu 4. olarak tamamladı. Sarı-Lacivertliler’in aracılar vasıtasıyla Manicini ile temas kurduğu öğrenilirken, görüşmelerin hayli iyi gittiği belirtildi.

Mancini’yi Fenerbahçe için cazip kılan iki nokta var. İlki, daha önce Türkiye’de görev yapan İtalyan hoca ligi yakından tanıyor. İkincisi ise genç ve dinamik bir isim olması.