Fenerbahçe, saldırı davasında meslekten atılan hakimi şikayet etti

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırıda tartışmalı karar veren hakim Yusuf Aydemir meslekten ihraç edildi. Fenerbahçe Kulübü şikayette bulundu. Hakimin Fenerbahçe aleyhine birçok paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

09 Temmuz 2015 Perşembe, 16:14
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"04 Nisan 2015 tarihinde futbolcularımızı ve teknik heyetimizi taşıyan takım otobüsümüzün Trabzon’un Sürmene ilçesinde silahlı saldırıya uğramasının ardından göz altına alınan şüpheli şahısları serbest bırakan Hakim Yusuf Aydemir, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından “Avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavlarında usulsüzlük yapıldığı” gerekçesiyle görevden alınmıştır.

Bahse konu şahsın, her ne kadar kafilemize yapılan hain saldırıyla ilgisiz bir konudan görevden alındığını öğrenmiş olsak da, adı geçen şahsın sosyal medyada kulübümüzle ilgili önceki yıllarda yaptığı çirkin propaganda içeren paylaşımlarına tarafımızca tesadüf edilmiş ve kendisinin görevden alınması, silahlı saldırıya dair yapılan soruşturma ve faillerin ortaya çıkarılması konusundaki endişelerimizi arttırarak bizi haklı çıkarmıştır. Bu şahısla ilgili olarak HSYK ve Adalet Bakanlığı’na bugün itibariyle gerekli şikayetler kulübümüz tarafından yapılmıştır.

Fenerbahçe'nin şikayette bulunduğu ve meslekten ihraç edilen Hakim Yasin Aydemir, sosyal medyada Fenerbahçe aleyhine paylaşımlarda bulunmuştu. İşte Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanması ile ilgili tartışmalı karar veren hakimin attığı tweetler: