Fenerbahçe'de mali durum şaşkınlığı

Ödemelerin nasıl yapıldığı tam olarak anlaşılamadı...

12 Haziran 2018 Salı, 20:52
Abone Ol google-news

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç ve arkadaşları kulübün mali durumunu net olarak ortaya koymaya çalışıyor. İlk çalışmalar sonucunda yönetim mevcut mali tablo içinde nasıl ödeme yapıldığını tam olarak çözemedi. Gelirlerin büyük bölümünün temlikli olması sebebiyle kulübün; personel, sporcu maaşları ve borç ödemelerini nasıl yaptığı tam olarak anlaşılamadı. Ödemelerle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmak için eski muhasebe yetkililerine danışıldı. Görünen o ki, ekonomik tablo berbat. Yöneticiler gerçek anlamda kulübün mali yapısını biraz olsun anlayabilmek için en az iki haftaya ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu sürenin daha da uzun olabileceği ancak ilk etapta bilgi edinmek için en az iki haftaya ihtiyaç olacağının altı çizildi. Yöneticiler 1 haftadır geceli gündüzlü çalışırken, karşılarına çıkan tabloyu, “Beklediğimiz rakamların çok üzerinde bir borçla karşılaştık. Tahminlerimizin katbekat üzerine çıkılmış. İşin içinden çıkmak bizi oldukça zorlayacak. Çekilen kredilerden dolayı tüm gelirlere temlik konulmuş. Sponsor firmalardan gelen gelirler de ortada. Öncelikli olarak bu konuyu çözmemiz gerekiyor. Taraftarımızın haklı olarak bizden teknik direktör ve transfer beklentisi var ancak maddi krizi atlatmadan geleceğe güvenle bakmamız mümkün değil” şeklinde özetlediler. F.Bahçe kulislerinde konuşulanlara göre Sarı-Lacivertlilerin borcu 550 milyon Avro civarında. Avro kuruyla hesaplandığında 3 milyar Türk Lirası’na yakın bir borç söz konusu.

‘Van Gaal ikna edildi’ iddiası

F.Bahçe’de son günlerde yeni teknik direktör konusunda yoğun bir trafik yaşanıyor. Sarı-Lacivertlilerin son olarak dünyaca ünlü Hollandalı teknik adam Van Gaal’ı İstanbul’a davet ettiği iddia edildi. Gaal, Başkan Ali Koç’un seçim öncesi vaatlerine de uyan bir profil. Altyapıya önem vereceklerini, oyuncu yetiştirirken başarılı olup göze hoş gelen futbol oynayacaklarını belirten Koç’un bu açıklamaları Van Gaal’ın kariyeri ve yaptıklarıyla da örtüşüyor.

Comolli imzalıyor

Fransız sportif direktör Comolli, bugün saat 14.00’te sözleşme imzalayacak. Yurt dışında olması nedeniyle geç saatlerde İstanbul’a gelen Comolli her an teknik direktörü de açıklayabilir. Ayrıca F.Bahçe Kulübü resmi internet sitesi altyapı antrenörü olarak görev yapan Müjdat Yetkiner’in dün itibarıyla görevine son verildiğini yazdı.

Kazanırsa şampiyon

TOFAŞ karşısında 3-1 öne geçen F.Bahçe Doğuş, bugün sahasında oynayacağı maçı kazanması durumunda 9. kez şampiyonluğunu ilan edecek. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 21.00’de başlayacak mücadele beIN Sports 3 kanalından yayımlanacak. Karşılaşmayı Mehmet Keseratar, Emin Moğulkoç, Can Mavisu hakem üçlüsü yönetecek.