Ferrari tüm "458 İtalia" model otomobilleri geri çağıracak

İtalyan otomobil üreticisi Ferrari, bu yıl ürettiği tüm ''458 Italia'' model araçları geri çağıracak. Ferrari'den yapılan açıklamada, şirket mühendislerin rapor edilen beş ''termal kazayı'' incelediği bildirildi.

02 Eylül 2010 Perşembe, 10:27
Abone Ol google-news

Şirket, 1200'den fazla Ferrari sahibine otomobillerinde söz konusu sorunla ilgili modifikasyon yapılmasını isteyip istemediklerini soracağını da ifade etti.

Ferrari'nin 458 Italia modelinin maliyeti 260 bin dolar. Otomobille ilgili Kaliforniya, Paris, İsviçre, Çin ve adı belirtilmeyen bir yerde kazalar rapor edildi. Ferrari, tekerlek bombesinin montajında kullanılan yapıştırıcıda sorunun izinin sürüldüğünü belirtirken, şirket sözcüsü, bazı durumlarda, yapıştırıcının, aşırı ısınabildiğini, tütebildiğini ve hatta alev alabildiğini söyledi. Bazı ekstrem örneklerde ise yapıştırıcıdaki erime, motoru koruyan kılıfın deforme olmasına ve eksoza yakınlaşmasına ve bu da kılıfın alev olmasına neden olabiliyor. Şirket, araçlarındaki yangını bildiren otomobil sahiplerinin söz konusu yeni modelden alacaklarını, diğerlerinin araçlarındaki sorunların ise giderileceğini bildirdi.