Fikret Orman’ın ‘Saray’ kadrosu

Beşiktaş Başkanı yeni yönetimini Erdoğan’a yakın isimlerden oluşturacak.

10 Mayıs 2016 Salı, 09:34
Abone Ol google-news

Vodafone Arena’nın açılışında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Siz olmasaydınız, bu stadı bitiremezdik” diyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 15 Mayıs’taki seçimli genel kurul öncesi, Saray’a yakın isimlerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturmak için kolları sıvadı. Diğer başkan adayı Rüzgar Sağnak’la çekişmesi beklenen Fikret Orman, Cumhurbaşkanı’nın yakın dostu, medya patronu Ethem Sancak’ı 2. Başkanlık için ikna etmeye çalışıyor. Henüz son kararını bildirmeyen Sancak’ı yönetimine katmak için Cumhurbaşkanı’nın kardeşi Mustafa Erdoğan’dan destek gören Fikret Orman, geçen yönetimde de yer alan İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kuzeni ve AKP’nin sevilen ismi Mevlüt Kocadağ’ın oğlu Emre Kocadağ ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yakını Umut Güner’le de devam kararı aldı.

AKP’YE YAKIN LİSTE

AKP ve Cumhurbaşkanı’na yakınlığı ile bilinen Rizeli müteahhit Mehmet Cengiz’le yaptığı telefon görüşmeleri tapelere yansıyan Cemil Kazancı, Recep Tayyip Erdoğan’ın güney tatillerini geçirdiği Antalya Ela Resort’un sahibi Ahmet Akbalık, Bodrum’daki zeytin ağaçlarının kesilmesi ile anımsanan ATO (Ankara Ticaret Odası) Başkanı Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci de, Fikret Orman’ın kurullarında yer alacak diğer olası isimler.
‘ATATÜRK'ÜN KULÜBÜ’

Beşiktaş camiasının önde gelenleri Fikret Orman’ın listesinde iktidar partisi AKP ve Saray’a yakın isimlerin sayıca fazlalaşmasına tepkili. “Atatürk’ün kulübüyüz” diyen birçok kongre üyesi, “Beşiktaş her görüşten insanın bulunduğu bir camia. Umarız, laik, demokrat ve Atatürkçü kimliğimizi koruruz” dedi.

'RADİKAL KARARLAR ALACAĞIZ"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Siyah - Beyazlı derneklerin başkan ve yöneticileriyle bir araya geldiği buluşmada “İnşallah önümüzdeki 2 maçı da kazanarak şampiyon olacağız. İşlerimiz bitmedi. Haftaya genel kurulumuz var. Herkesin bizden büyük beklentileri var. Önümüzdeki süreçte radikal kararlar alacağız. Atılımlarımızla Beşiktaş’ı Avrupa’nın sayılı kulüplerinden biri haline getireceğiz” dedi.