!f’te darbe!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kurucu direktörleri Serra Ciliv ve Pelin Turgut’un görevlerine son verildi.

15 Ekim 2018 Pazartesi, 23:06
Abone Ol google-news

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 17 yıldır yöneticiliğini yapan Serra Ciliv ve Pelin Turgut, sosyal medyadan yayınladıkları bir açıklama ile görevlerinden alındıklarını duyurdular.

İki yıl önce Güney Korelilere satılan Mars Entertainment ile yolları ayrılan ikilinin ardından festivalin devam edip etmeyeceği sorusu ise henüz yanıtlanabilmiş değil. Ciliv ve Turgut’un “Sevgili !f dostu” sözleriyle başlayan mesajında şu işfadeler yer alıyor: “Eğer bu mesajı okuyorsanız, !f istanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kurucuları ve direktörleri olarak geçirdiğimiz son 17 yıl içinde yollarımız kesişmiş; fikirlerinizle, işbirliğinizle ve tabii dostluğunuzla !f’in !f olmasına büyük destek vermişsiniz demektir. Bu hem bir veda mektubu, hem de kocaman bir teşekkür. !f markasının yasal hak sahibi CGV Mars Entertainment Group’un yeni yönetiminin kararı ile !f direktörlüğümüz sona ermiştir.
Üzgün olsak da, !f’le gurur duyuyoruz. Küçük başladı, ve çok güzel yol yaptı. İstiklal’de tek sinemadan Türkiye’nin üç büyük kentinde bir çok salona; !f2 ile Anadolu’da elliden fazla noktada eş zamanlı film gösterimlerine; iki ilham dolu uluslararası yarışmaya, Sundance ile birlikte yaptığımız Senaryo Lab’ine, !f Doc Lab, !f Music ve tabii Yeni Film Fonu’na kadar büyüdük; binlerce sinemacıyla ve yüzbinlerce izleyiciyle birbirimize dokunabildik.
(...)
Geriye baktığımızda sadece güzellik görüyoruz. Yirmilerinde, film festivallerinin nasıl yapıldığını pek de bilmeyen iki genç kadın olarak çıktığımız yolda desteğiniz, yaratıcılığınız ve filmleriniz sayesinde !f Türkiye’nin en çok sevilen festivallerinden biri; karanlığın derinliğiyle sık yüzleştiğimiz bu coğrafyada kalbi genç atan umudun evi oldu.
Elbette en derin arzumuz, bundan sonra da !f’in hassas ve cesur kalbine gereken özenin gösterilmesi ve !f’in bağımsız ruhunu koruyarak hayatta kalabilmesi.”