Galatasaray'da Melo ve Riera affedildi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, kavga etmeleri nedeniyle kadro dışı bırakılan ve bugün kadro dışı cezaları kaldırılan Felipe Melo ile Albert Riera'yla ilgili olarak, teknik direktör Fatih Terim'in dün kararını kendileriyle paylaştığını söyledi.

10 Nisan 2012 Salı, 15:00
Abone Ol google-news

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Ali Dürüst, Melo ve Riera arasında yaşanan kavganın ardından, ''İkisini de disiplin cezasıyla cezalandırdık. Kadro dışı bıraktık, para cezası verdik. Biraz da zaman olsun istedik'' derken, şunları söyledi:
''Bizim isteğimiz, hep beraber bu yarışa devam etmek. Hocamız dün bunu düşünüp bizimle paylaştı. Biz de bu yarışa beraber çıktık, beraber bitirmek istiyoruz. Fatih Terim'in bize verdiği rapor doğrultusunda Abdurrahim Albayrak ile toplandık, başkanımızla da paylaştık. Disiplin cezası, para cezası olarak devam ediyor. Ama kadro dışı cezaları kaldırıldı. Hocamız yarın ya da öbür gün bu iki oyuncuyu idmanlara geri alacak. Ardından oynatıp oynatmamak teknik bir tercih olacaktır.''

Dürüst, bazı değerlerin kendileri için oldukça önemli olduğunu vurgularken, ''Takıma ne kadar katkı yaparlarsa yapsınlar, disiplin ve başka değerler bizim için en önemlisidir. Bundan taviz vermedik. Bunu göstermek için de onları kadro dışı bıraktık'' ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu maçlarına değinerek, ellerindeki 5 puanlık farkı avantaj olarak görmediklerini kaydeden Ali Dürüst, önlerindeki 6 maçı da kazanıp, şampiyon olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.