Galatasaray'dan Amrabat açıklaması

Galatasaray Kulübü, Kayserisporlu futbolcu Nordin Amrabat'la ilgili medyaya yansıyan haberlere ilişkin, "Kayserispor Kulübü'nün açık rızası olmadan hiçbir oyuncusuna direkt teklif götürülmez" açıklamasını yaptı.

05 Haziran 2012 Salı, 13:01
Abone Ol google-news

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray'ın centilmenlik dışı işlerle alakasının olamayacağı vurgulanırken, şu ifadelere yer verildi:

''Geçen sene devre arasında Amrabat'a olan ilgimizi Kayserispor Kulübü'ne bildirmiştik. Kendileri de bu futbolcuyu henüz satmaya veya kiralamaya niyetleri olmadığını, bir süre daha takımda kalmasını istediklerini söylemişlerdi. Biz de o açıklamalarından sonra ısrarcı olmadık. Bu tip iyi oyuncularla Galatasaray'ın ilgisinin olması, bu tip kaliteli oyuncuların da gelişimlerini Galatasaray'da aramaları çok doğaldır ve normal karşılanmalıdır. Ancak bir futbolcu Galatasaray'ın ne kadar ilgisini çekerse çeksin, kulübümüz kendi etik ve geleneklerinin dışına çıkmaz, Kayserispor Kulübü'nün açık rızası olmadan hiçbir oyuncusuna direk teklif götürmez. Bu bakımdan yanlış anlaşılmalara neden vermemek için bu konunun kamuoyu tarafından tüm açıklığıyla anlaşılmasını istiyoruz.''

Açıklamada ayrıca, Amrabat'ın Galatasaray'ın ilgisini çekebilecek bir isim olduğu da vurgulanırken, ''Ancak Kayserispor Kulübü'nün bilgisi ve onayı olmadan gündeme alınması söz konusu olamayacağı gibi, Galatasaray'ın önceliği, bütün kulüpler ile olan dostane ilişkilerini korumaktır'' denildi.