Galatasaray’ın salgından kurtuluş reçetesi

Galatasaray Kulübü, tribüne karton taraftardan, maskeye reklama kadar bir dizi ekonomik önlem alacak.

22 Mayıs 2020 Cuma, 09:22
Galatasaray’ın salgından kurtuluş reçetesi
Abone Ol google-news

Galatasaray, salgındaki 100 milyon TL zararı gidermek için kolları sıvadı. Nisan-mayıs ödemeleri için oyunculardan %15 indirim isteyen yönetim, 149 TL'ye de tribünlere seyircilerin maketlerini koyacak. Yedek oyuncular ise maskelerinde reklam taşıyacak

Sosyal medyaya yansıyan haberlere göre; sezonun ikinci yarısına fırtına gibi giren Galatasaray, Sivasspor'la arasındaki 10 puanlık farkı kapatmış ve şampiyonluk yarışına ortak olmuştu. Koronavirüs süreci saha içinde olduğu kadar saha dışında da sarı-kırmızılıları olumsuz etkiledi. Hasar tespitinde bulunan yönetim, iki ayda mahrum kalınan geliri 100 milyon TL olarak hesapladı. Galatasaraylı yetkililer zararı en aza indirmek için 4 farklı proje üzerinde çalışıyor.

Futbol takımına nisan ve mayıs aylarında 10 milyon Avro ödeme yapması gereken yönetim, futbolculardan yüzde 15 indirim talep etti.

Seyircisiz oynanacak maçlarda Türk Telekom Stadı'ndaki koltuklara 149 TL karşılığında taraftarların baskılı fotoğrafları koyulacak.

Yedek kulübesinde maske ile oturacak teknik heyet ve futbolcuları kameraların sürekli göstereceğini bilen sarı-kırmızılı kulüp, maskelere reklam verecek bir firma ile anlaşmaya da artık çok yakın.