Gazetelerde Bugün

Kürtaj yasağı ve tecavüz mağdurlarına yönelik sözler binlerce kadını sokağa döktü. Haber bugünkü gazetelerin çoğunun manşetinde. işte günün öne çıkan diğer manşetleri...

04 Haziran 2012 Pazartesi, 07:50
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

İşte özgür üniversite

AKP’yle birlikte tırmandı Toplam 144 üniversiteden derlenen bilgilere göre, haklarında disiplin soruşturması açılan öğrenci sayısı AKP’nin iktidara geldiği 2002’den bu yana hızla arttı. Soruşturma geçiren öğrencilerden 9 bin 824ü 1, 2 bin 517si de 2 dönem uzaklaştırma cezası aldı. 598 öğrenci ise okuldan atıldı.HÜRRİYET

Karımı asla bırakmam


ABD'nin New York kentinde 16 yaşındaki öğrencisiyle seks yaptığı şüphesiyle yargılanan Türk öğretmen Erin Sayar'ın eşi, boşanacakları iddiasını yalanladı.


MİLLİYET

4.Maddeye Fatmagül ayarı


Anayasanın yazımında 'Yaşam Hakkı' bölümüne gelen TBMM Komisyonu, 4.maddeyi jandarmanın Fatmagül'ün nişanlısını vurduğu sahneyi tartışarak oluşturdu.

 

VATAN

Bedenime dokunma


Kürtaj yasağı ve tecavüz mağdurlarına yönelik sözler binlerce kadını sokağa döktü.
 

 

RADİKAL

50 ihalede fesat şüphesi

Rüşvet operasyonu sonrasında hazırlanan iddianame 50 ihalenin şüpheli olduğunu ortaya koydu.

 

AKŞAM

Atanmış Başbakan hazılığı


AK Parti'nin "Madem cumhurbaşkanını halk seçecek. abaşbakanı da o atasın" önerisinde ikinci hamle.

 

SÖZCÜ

Kadının kürtaj çığlığı


Kürtajı yasaklamak isteyen AKP'yi günlerdir protesto eden ve bu uğurda dayak yiyen kadınlar, Tayyip'e dün pankartlarla haykırdı!

 

HABERTÜRK

Paşanın tarihi kürtaj çıkışı


29 yıllık kürtaj yasası tutanaklarında da bugünkü gibi ateşli çıkışlar var.

SABAH

Gaddar infaza Kandil yalanı


PKK'nin Türk askeri öldürdü' diye açıkladığı teröristi Kandil'de ağır yaralıyken infaz edip gömdüğü anlaşıldı.AYDINLIK

Uludere pilotları kızgın


Uludere operasyonunda görev alan pilotların, yaşanan tartışmalar konusunda çok kızgın oldukları, "Biz vatan haini değiliz. Emri veren değil, tuzağı kuran araştırılsın" dedikleri öğrenildi.

 

POSTA

Kadınlar kararlı

Başbakan'ın "kürtaj cinayettir" sözlerinden sonra hükümetin kürtajı yasaklamak için çalışma başlatması dün İstanbul Kadıköy'de Türkiye tarihinin en büyük kadın gösterilerinden biriyle protesto edildi.BİRGÜN

Hür doğum yaşarım


Kadınların en temel insan hakkını elinden almaya çalışan gerici AKP iktidarına karşı binlerce kadın Kadıköy'de buluştu.YENİ ŞAFAK

Militanın süngüsü çabuk düştü


İnternete düşen bir ses kaydında yer alan, "YARSAV'ın militanı olacak adam lazım bize" sözlerinin sahibi olduğu ileri sürülen CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, politika konusunda çabuk pes etti.

 

ZAMAN

150 ülkeye gittim, Türk okullarıyla gurur duydum

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TUSKON'un düzenlediği gecede Türkçe Olimpiyatları'na katılan öğrencilerle bir araya geldi. Gittiği her ülkede Türk okullarını gezdiğini vurgulayan Çağlayan, "Hepsi ile gurur duydum. Oralarda ay-yıldızlı bayrağımızı görmekten çok mutlu oldum. Hangi makamda olursam olayım, ömrüm boyunca bu işe hizmet edeceğim." dedi.