Genel Yayın Yönetmenimiz Sabuncu: Biz cesaretle gazetecilik yapmaya devam edeceğiz

Cumhuriyet Davası'nda karar verildi. Kararın ardından Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu, "Bunlar bizim Türkiye'de gazetecilik yapmamamız için, yaparken korkmamız için. Bize ve tüm camiaya, tüm meslektaşlara yapılan saldırı olarak görüyorum. Gerekirse yeniden gireriz içeri. Biz cesaretle gazetecilik yapmaya devam edeceğiz" dedi.

25 Nisan 2018 Çarşamba, 22:10
Abone Ol google-news

<video:964238>

Cumhuriyet Davası'nda karar verildi .Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Cumhuriyet davasından çıkan hukuksuz karara ilişkin açıklamalarda bulundu. Sabuncu, "7.5 yıl hapis cezası verdiler bana.Pek çok arkadaşım da cezalar aldılar. Bu ne beni ne de Cumhuriyet gazetecilerini korkutur ürkütür.Bunlar bizim Türkiye'de gazetecilik yapmamamız için, yaparken korkmamız için. Bize ve tüm camiaya, tüm meslektaşlara yapılan saldırı olarak görüyorum. Gerekirse yeniden gireriz içeri. Biz cesaretle gazetecilik yapmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet okurlarının en ufak bir endişesi kaygısı olmasın. En ufak bir endişemiz, en ufak bir korkumuz yok. Aynı şekilde gazeteciliğe devam" dedi.

KARAR SONRASI TWEET ATMIŞTI

Kararın ardından Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu, sosyal medya hesabından ilk açıklamasını yaptı. Paylaşımında, "7.5 yıl ceza verdiler. Bilsinler korkuyorsam şerefsizim. Bu ülkede kalacağım, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cesaretle gazetecilik yapacağım. Memleket ve meslek aşkımı hiçbir karar öldüremez" dedi.

 

Diyarbakır Barosu Başkanı'nda cezalara ilk yorum: İstinaf Mahkemesi'nde kaldırılmasını umut ediyorum

 

Akın Atalay'ın eşinden hukuksuz karara tepki

 

Avukat Can Atalay'dan Cumhuriyet davasına ilişkin açıklama: Buna hukuk devleti demiyoruz

 

CHP'li Tanrıkulu: Halkın haber alma hakkı mahkum edildi

 

Karar sonrası Ahmet Şık'tan ilk açıklama: Tarihte hiçbir diktatörlük kazanamadı

 

Bu utanç sizin... Cumhuriyet'e ceza yağmasına sosyal medyada büyük tepki

 

TARİH ÖNÜNDE UTANACAKSINIZ... Akın Atalay'a 7 yıl, Orhan Erinç'e 6 yıl 3 ay, Murat Sabuncu'ya 7 yıl…

 

Cumhuriyet Davası'nda karar duruşması... İşte gün boyunca mahkemede yaşananlar