Gizemli PTT soygunu... 400 bin liralık soygun için çalışanlara 'kimseye söylemeyin' talimatı

İstanbul Bahçeşehir'de bulunan PTT Merkezi hafta sonu yan binadan duvar kırılarak girildikten sonra soyuldu. Soygunda 375 bin lira nakit ve 30 bin lira değerinde pul kasadan çalındı. Soygun pazartesi sabah anlaşıldı. Alarmın çalışmadığı soygun için çalışanlara kimseye söylemeyin talimatı verildi.

20 Mart 2018 Salı, 15:18
Abone Ol google-news

İstanbul Bahçeşehir'de bulunan PTT Merkezi hafta sonu yan binadan duvar kırılarak girildikten sonra soyuldu. Bina içerisindeki çelik kasa açılarak, kasada bulunan 375 bin lira ve 30 bin lira değerinde  pul çalındı. Soyguncular ayrıca kasada bulunan ve PTT'ye zimmetli resmi tabancayı da çalarak kayıplara karıştı.

ALARM ÇALMADI; SOYGUN HAFTABAŞINA KADAR ANLAŞILAMADI

Soygun sırasında alarm çalmadı. İçeri giren soyguncuların kabloları keserek elektrik alarmı devre dışı bıraktığı sanılıyor. Güvenlik sistemi kablolar kesilerek devre dışı kaldığı için polis de olaydan 2 gün sonra haberdar oldu. Ellerini kollarını sallayarak 400 bin lira ve silahla binadan ayrılan soyguncular izlerini kaybettirdi. Soygun aradan 2 gün geçtiktan sonra Pazartesi sabahı ortaya çıktı.

ÇALIŞANLARA 'KİMSEYE SÖYLEMEYİN TALİMATI

PTT binasındaki soygundan sonra güvenlik personeli ve çalışanların ifadelerine başvuruldu. Soygun gizli tutulduğu için bugüne kadar basına yansıtılmadı. Yönetimin çalışanları soygun konusunun gizli tutulması için uyardığı iddia ediliyor.