Gürbulak sınır kapısı açıldı

Türkiye'nin İran'a açılan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi yakınlarındaki Gürbulak Sınır Kapısı, güvenlik alarmı nedeniyle giriş- çıkışlara kapatıldı.

14 Temmuz 2016 Perşembe, 16:10
Abone Ol google-news

 

Sınır Kapısına çok yakın bir yerde toprağa gömülmüş bir tenekeden uzanan kablolar nedeniyle yaya ve araç trafiği durduruldu. Gümrük Sahası boşaltıldı ve bomba imha ekipleri çalışmaya başladı.

Gürbulak Sınır Kapısında toprağa gömülü halde fark edilen bir teneke ile bu Tenekeye bağlı olarak uzanan kablolar, güvenlik görevlilerinin dikkatini çekti. Bunun üzerine sabah saatlerinden itibaren Gümrük sahası boşaltıldı ve kapı, giriş- çıkışa kapatıldı. Doğubayazıt- Gürbulak karayolunda ise ikinci bir emre kadar ulaşım durduruldu. Bölgeye çok sayıda asker ve zırhlı araç sevk edildi. Ağrı'dan bomba imha uzmanları Gürbulak'a getirildi. Tamamen boşaltılan gümrük sahasında yoğun güvenlik önlemleri altında çalışmalar başlatıldı. Doğubayazıt- Ağrı karayolunda TIR ve kamyon kuyruğu oluştu.

Gümrük Bakanı Tüfekçi: Çok büyük bir felaketin önüne geçildi

Gümrük Bakanı Tüfekçi: Fürbulak sınır kapısı terör örgütü tarafından yıla döşenen patlayıcı nedeniyle kapatıldı. Güvenlik işlemleri yapıldıktan sonra açıldı. Çok büyük bir felaketin önüne geçildi.