Gürcistan'da banka soygunu: 500 bin dolar talep ettiler

Gürcistan'ın Zugdidi kentindeki bir bankada silahlı soygun gerçekleştirildi. Soyguncuların çok sayıdaki banka personeli ve müşterilerin dahil olduğu 19 kişiyi rehin aldığı ve 500 bin dolar talep ettiği aktarıldı.

21 Ekim 2020 Çarşamba, 15:20
Gürcistan'da banka soygunu: 500 bin dolar talep ettiler
Abone Ol google-news

Gürcistan'ın Zugdidi kentinde hareketli dakikalar yaşanıyor. Yerel medyada yer alan habere göre, ülkenin Zugdidi kentindeki Gamsakhurdia Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde meydana geldi. Gürcistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin Zugdidi kentinde bir bankaya giren kimliği henüz belirlenemeyen kişinin, silah tehdidiyle banka çalışanlarını rehin aldığı belirtildi.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ SEVK EDİLDİ

Olay yerine çok sayıda özel hareket polisi gönderildiği ifade edilirken, polislerin soyguncuyu ikna etmeye çalıştığı bildirildi. Silahlı kişinin şu ana kadar herhangi bir talepte bulunmadığı belirtilirken, olayın gerçekleştirildiği Gamsakhurdia Caddesi'nin güvenlik çemberine alındığı kaydedildi.

500 BİN DOLAR TALEP EDİYOR

Operasyon devam ederken şüphelinin 500 bin dolar talep ettiği belirtildi. Yerel medya 30 kişinin rehin alındığını duyururken, Gürcistan İçişleri Bakanlığı, 19 kişinin rehin tutulduğunu açıkladı. Rehinelerin arasında Irak uyruklu Kvaratskhelia adlı kişinin olduğu ifade edilirken, kimliği açılanmayan soyguncunun makineli tüfek, tabanca ve el bombası bulunduğu ifade edildi.Gürcistan İçişleri Bakanlığı, saldırgan ile müzakere edileceğini belirtti.