Güvercin gibi özgür olun

CHP Kadıköy İlçe Örgütü üyeleri, dün gazete binamızın bahçesinde, tutuklu yönetici ve yazarlarımızla dayanışmak için beyaz güvercin uçurdular. Yapılan basın açıklamasında “Altı aydır gazetelerinden, ailelerinden, çocuklarından ve en önemlisi de haberden yoksun bırakılan gazeteciler için buradayız” denildi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba, 23:45
Abone Ol google-news

CHP Kadıköy İlçe Örgütü üyeleri, dün gazetemizin Şişli’deki merkezinin bahçesinde, tutuklu yönetici ve yazarlarımızla dayanışmak için beyaz güvercin uçurdular. CHP Kadıköy Başkanı Ali Narin, İlçe Başkan Yardımcısı Başar Ergün ve CHP Kadıköy üyeleri Gül Sökmen ve Raci Metin, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç’i ziyaret ederek, dayanışma duygularını iletti. Erinç, 74 yıllık Kadıköylü olduğunu söyleyerek, “Hemşerilerime teşekkür ederim. İnsan haklarına, ifade özgürlüğüne saygısız, haberi suç sayan bir anlayışla karşı karşıyayız. 12 arkadaşımız tutuklu. Onların da aramızda olması için mücadele ediyoruz. Ama hukuk olmadığı için sonuç alamıyoruz. Bu devranın böyle gitmeyeceğini biliyoruz. Umutsuz değiliz” dedi.

CHP Kadıköy İnsan Hakları Komisyonu adına yapılan basın açıklamasını Şengül Yılmaz okudu. Yılmaz, şunları söyledi: “Cumhuriyet’in 10 yazar ve yöneticisi 192 gündür, Ahmet Şık ise 131 gündür tutuklu. 162 gazeteci şu an cezaevinde. Haber alma özgürlüğümüz için özgürlükleri elinden alınan gazeteciler için buradayız. Onlara ve onları tutuklayanlara asla yalnız olmadıklarını ve onları asla yalnız bırakmayacağımızı göstermek ve hatırlatmak için buradayız. Gazetecileri tutuklayarak, parmaklıklar ardına koyarak gerçeğin saklanamayacağını hatırlatmak için buradayız. Burada olmaktan, burada durmaktan vazgeçmeyeceğiz.”