Hakimden sanığa: Daha gençsin, gidersin

ZONGULDAK'ta, 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklu yargılanan 21 yaşındaki Günhan Dilli'nin, "Bu olaydan dolayı askere gidemedim. Vatani görevimi yerine getirmek istiyorum" diyerek tahliyesini istemesi üzerine Hakim Kenan Seyra, "Daha gençsin, gidersin gidersin" dedi.

03 Nisan 2015 Cuma, 13:30
Abone Ol google-news
Geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda Günhan Dilli, eski sevgilisi ile arkadaşlık etmesine kızdığı 26 yaşındaki Yasin Umut Şahin ile konuşmak için buluştu. Buluşmaya 5 arkadaşı ile giden Günhan Dilli ve 1 arkadaşı ile gelen Yasin Umut Şahin arasında tartışma çıktı. Kavgaya dönen olayda Yasin Umut Şahin, tornavida saplanması sonucu ağır yaralandı. Kavgaya karışan diğer 7 kişi de çeşitli yerlerinden hafif yaralandı.

Olayın ardından Günhan Dilli, arkadaşları Faruk Öztürk ve Levent Çetin tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Günhan Dilli ve 5 arkadaşı, 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandıkları davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Aynı dosyada 'Kasten yaralama' suçundan tutuksuz yargılanan Yasin Umut Şahin duruşmaya katılmazken, arkadaşı Levent Türkyılmaz ise hazır bulundu.

Duruşmada kendilerini savunan tutuklu sanıklardan Günhan Dilli, "Bu olaydan dolayı askere gidemedim. Vatani görevimi yerine getirmek istiyorum" diyerek tahliyesini istedi. Mahkeme Başkanı Hakim Kenan Seyra ise "Daha gençsin, gidersin gidersin, yaparsın daha" diye karşılık verdi. Faruk Öztürk'ün de pişman olduğunu söyleyerek, "8 aydır tutukluyum ve mağdurum. Aileme ben bakıyorum. Tahliyemi talep ediyorum" demesi üzerine de Hakim Kenan Seyra, "Siz zaten dışarıda olsanız daha çok masraf çıkartırsınız ailenize" dedi.

3 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.