Hakkari'den acı haber: 4 asker şehit

Genelkurmay Başkanlığı Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülen operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında Özel Kuvvetler Komutanı Yarbay İhsan Ejdar'ın da aralarında bulunduğu 4 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 17:06
Abone Ol google-news

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde yürütülen operasyonda 3 askerin şehit olduğu, biri ağır 6 askerin ise yaralandığı bildirildi.

TSK, dün çıkan çatışmaya ilişkin bu sabah saatlerinde de bir açıklama yaptı. Açıklamada, yaralı askerlerden birinin şehit olduğu ifade edildi.

Erdoğan: Çatışma devam ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, 'Şehit askerlerimizden biri tabur komutanımız, Dağlıca'da çatışma devam ediyor' dedi.

Yarbay İhsan Ejdar'ın evinde yas var

Şehit Yarbay İhsan Ejdar'ın, Ankara'daki ailesine ateş düştü. Evli ve bir çocuk babası olan 43 yaşındaki Yarbay İhsan Ejdar'ın şehit düştüğü haberi ailesine bildirildi. Şehit Yarbay Ejdar'ın, Ankara Çankaya'da oturan ailesine acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi. Ejdar Ailesi'nin oturduğu apartmana bayraklar asıldı.

Kurban Bayramı'nı ailesinin yanında geçiren şehit Yarbay Ejdar'ın göreve dönerken komşuları ve yakınlarıyla helalleştiği helalleştiği belirtildi. Şehit Yarbay İhsan Ejdar'ın apartman komşularından Cenk Kadıoğlu, acı haberi komutanlardan aldıklarını söyleyerek "Terfi oldu, sevindi. Düşünceliydi. 'Ben gidiyorum ama tekrar gelirim, gelemem' diyerek bütün komşularıyla, annesiyle, babasıyla, çocuğuyla, eşiyle, herkesle vedalaştı. En son üzücü haberi aldık. Komutanlarımız geldi, haberi verince hepimiz yıkıldık. Ülke sağ olsun, vatan sağ olsun" dedi.

Şehit Yarbay İhsan Ejdar'ın 1972 doğumlu olduğu, evli ve bir kız çocuğu sahibi olduğu öğrenildi.

ŞEHİT YARBAY'IN ACISI MERZİFON'U DA YAKTI

Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde PKK'lilerin saldırısında şehit düşen 3 askerden Yarbay İhsan Ejdar'ın Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde oturan annesi Fehmiye Ejdar acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lilerin saldırısı sonucu şehit düşen askerlerden 43 yaşındaki Yarbay İhsan Ejdar'nın Amasya'nın Merzifon İlçesi Harmanlar Mahallesi'ndeki yaşayan anne Fehmiye Ejdar'a acı haberi yetkililer verdi. Babası Ali Ejdar'ın geçen yıl vefat ettiği öğrenildi. Şehidin kardeşleri Abdulah Ejdar'ın Merzifon'da öğretmen, Emre Ejdar'ın da Erzincan'da doktor olduğu belirtildi. Oğlunun şehit düştüğü haberiyle yıkılan 3 çocuk annesi Fehmiye Ejdar gözyaşlarına boğuldu. Eve taziyeye gelen yakınları ve komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Evli ve 1 kız çocuğu babası Yarbay İhsan Ejdar'ın Merzifon'daki baba evine Türk bayrakları asıldı.

Şehit Yarbay İhsan Ejdar'ın kızı 13 yaşındaki Altunay ve eşi Nalan Ejdar'ın Ankara'da yaşadığı belirtildi.