Hamzaoğlu: Ölene kadar Galatasaraylıyım

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, geçmişi silemeyeceğini dile getirerek "Ölene kadar Galatasaraylıyım" dedi.

10 Mart 2016 Perşembe, 10:17
Abone Ol google-news

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) Kariyer Zirvesi Fuarı’nda öğrencilerle buluştu. Programa eşi Nergis Hamzaoğlu ile katılan başarılı teknik adam, öğrencilerin sorularını cevapladı. Bursasporlu bir öğrencinin, 'Hocam sizi Bursaspor camiası çok sevdi ve benimsedi. Size Galatasaray ile ilgili gelen soruları cevaplamasanız olmaz mı?' şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

"ÖLENE KADAR GALATASARAYLIYIM"
"Bursaspor camiası kolay kolay kimseyi kabul etmiyor. Beni kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Tabi ki geldiğimde de 'Bana Galatasaray’dan bahsetme' diyenler oldu. Ne yapacağız? Geçmişi kapatıp, yaşanmamış olarak mı göreceğiz? Yarın ben buradan ayrıldığım zaman Bursaspor’dan konuşmayacak mıyız? Biz futbola hizmet etmeye çalışıyoruz. Bursaspor camiası bizi buraya layık gördü. Biz de mahcup olmamamız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradan ayrılacağımız günler olacak. Biz gittiğimiz yerlerde Bursaspor’u anlatacağız. Taraftarların takımına olan bağımlılığını anlatacağız. Gerçekleri inkar etmememiz lazım. Bunu söylemekten çekinmiyorum. Ben Galatasaray’da şampiyonluk yaşadım ve Galatasaraylıyım. Ölünceye kadar da Galatasaraylı kalacağım ama bu demek değil ki Bursasporlu değilim. Ben Bursaspor’u da çok seviyorum. İnşallah hislerim beni yanıltmıyorsa güzel şeyler yaşayacağız."

"TÜM KULÜPLERİ SEVİYORUM"
Bursaspor’a geliş sürecini de anlatan deneyimli teknik adam, bir öğrencinin, 'Her takım taraftarları tarafından seviliyor olmanızın sırrı nedir?' sorusuna şu cevabı verdi:
"Saygı. Siz aynı evde farklı takımları tutarak yaşıyorsunuz. Ben de hayatım boyunca başkalarına saygı duydum. Futbolda bir takım kazanan oluyor. Başarılı olana saygılı olmak lazım. Onları yaşadıkları başarıları yakalamak için çok çalışmanız lazım. Onların başarılarına saygı duyacaksınız ama siz de çok çalışacaksınız. Ben de herkes tarafından sevildiğim için mutluyum. Ben de herkesi seviyorum, bütün kulüpleri seviyorum."

"FLORYA’DAKİLERE SORSUN HOCAM"
Hamzaoğlu, bir öğrencinin, Galatasaray’dan ayrıldığı dönemde yönetim ile yaşadığı sıkıntıları sorması üzerine, Galatasaray ile ilgili soruları cevaplamamasını isteyen öğrenciye dönerek, 'Soruyu cevaplayabilir miyim?' demesi gülüşmelere neden oldu.
Bursasporlu öğrencinin, 'Arkadaş Florya’dakilere sorsun hocam' demesi üzerine de Hamzaoğlu, "Doğru diyor. Geçmişe yönelik konuşmayalım. Konuşmak iki tarafa da zarar verir." şeklinde karşılık verdi.

"GALATASARAY’A GOL ATTIĞIMDA BENDEN MUTLUSU YOKTU"
Ligde 32. haftada oynanacak Bursaspor - Galatasaray maçı ile ilgili bir soruya ise Hamzaoğlu, "O gün yaptığınız işe olan bağlılığınız her şeyin önünde oluyor. İstanbulspor’da oynarken Galatasaray’a karşı 2. golü atan oyuncuydum ve benden daha mutlusu yoktu." diye konuştu.

OLCAN’A 'GÖBEK ADAM' BENZETMESİ
Bir öğrencinin, 'Arda Turan Galatasaray’da oynarken 6 kilo fazlam vardı' demişti. Süper Lig’de futbolcuların futbolcu gibi görünmediğini düşünüyorum. Bizim ligimizde bu yönde kalite düşük mü? Galatasaray’da Olcan Adın var. Göbek adam diyorlar. Bunun sorunu nasıl çözülür?' şeklindeki soruya ise Hamzaoğlu, şu cevabı verdi:
"Olcan’ın yapısı öyle. Kilo sorunu olduğunu düşünmüyorum. Süper Lig takımlarının antrenman programı Avrupa’ya yakındır. Seçimler konusunda yanlış yapıyor olabiliriz. Biz farklı bir tipte futbolcu arıyoruz, onlar bizden farklı bir oyuncu arıyor."

"HAKEM HATALARI OLACAKTIR"
Galatasaray - Trabzonspor maçında yaşanan hakem olaylarının hatırlatılarak hakemlerin performansının sorulması üzerine Hamzaoğlu, şöyle cevap verdi:
"Hakem hataları futbol başladığından beri var. Bu oyunun güzel taraflarından biri de hataların olması. Hakem hataları da futbolun olmazsa olmazları. FIFA da bunun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Sıfır hatalı maçlar olmayacaktır. Çok fazla eleştirmektense güvenip işi onlara teslim etmek en doğrusu olacaktır. Ben de burada Necid’in gördüğü kırmızı kart pozisyonunda dirseğinin rakibin kafasına geldiğini görmedim. Bunlar gözden kaçabilir. Biz bunlara olumlu yaklaşamazsak kaos ortamında çırpınır dururuz. Hakem hata yapabilir. Formsuz olanlar dinlendirilir. Beni teknik direktör olarak buraya getirdiler. Bana her gün başkanımız 'onu niye oynattın' diye sorsa ben çalışabilir miyim."
Hamzaoğlu ayrıca, 2-3 yıl içinde Bursaspor ile şampiyonluk hayalini gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.