Hamzaoğlu'ndan Melo ve Rodriguez açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoglu, takım antrenmanından sonra transferle ilgili açıklamalar yaptı. Real Madrid'li Jose Rodriguez ile büyük ölçüde anlaştıklarını söyleyen Hamzaoğlu, Melo'nun Inter'e gideceği yönündeki haberler için de "Gitmek istiyor; ancak şu an için öyle bir bilgim yok" demekle yetindi.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 14:37
Abone Ol google-news

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, antrenman sonrası basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı. İsmi Galatasaray ile anılan Jose Rodriguez'i doğrulayan Hamzaoğlu, "Rodriguez'i izledim, scout ekibi de raporları hazırladı. Sağda, ortada ve solda oynayabiliyor, genç bir oyuncu. Henüz resmi imzayı atmadık ama büyük ölçüde anlaşma noktasına geldik. Bu işler imzalanmadan netleşmiyor" diyerek, genç oyuncunun transferini net bir şekilde dile getirdi.

Forvet arayışlarının devam ettiğini vurgulayan Hamzaoğlu, "Forvet bulursak alırız, bulamazsak Podolski işi çözer. Acil bir ihtiyacımız yok" dedi.

Stoper için yüksek maliyetli bir isim düşünmediklerini kaydaeden Hamzaoğlu, "Yüksek maliyetli oyuncu almak istemiyoruz ve kiralık düşünmüyoruz. Stoperde oynayıp parlayacak bir isim bulmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Alex Telles'in taliplileri olduğunu hatırlatan genç teknik adam, "Alex Telles'i istiyorlar ama o çok iyi bir profesyonel, işini yapıyor. Şu an burada bizimle çalışıyor ve verebileceğini veriyor" dedi.

"MELO GİTMEK İSTİYOR"

Takımda kalıp kalmayacağı konusunda kafalarda soru işaretleri olan Melo konusuna da açıklık getiren Hamzaoğlu, "Melo gitmek istiyor ama şartlar var. Gitmiş olsa burada olmaz, şu anda bizimle beraber. Görüşmeler sürüyor" diye konuştu. Hamzaoğlu, Melo'nun Çarşamba Inter'e gideceği yönündeki iddialara ise, "Şu an için öyle bir bilgim yok" demekle yetindi.

AYRILIK SİNYALİ

Hamza Hamzaoğlu, kamptan sonra bazı oyuncuların ayrılabileceğini de kaydederken, yedek kaleci arayışları için de, "Arayışlarımız devam ediyor. Bir yedek kaleci almayı düşünüyoruz. Eray iki maçta da iyiydi, bizi sevindirdi ama yine de yedek kaleciye ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.