Hatay Valisi Reyhanlı failini açıkladı!

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarla ilgili yürütülen çalışmalar ve gözaltılarına ilişkin açıklama yaptı.

17 Mayıs 2013 Cuma, 09:15
Abone Ol google-news

Saldırılarda kullanılan araçları satın aldığı iddia edilen Mehmet G'nin Hatay'da gözaltına alındığı öğrenildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'in konuyla ilgili açıklama yaptı.

Vali Lekesiz, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, “12 kişiden 8’i adli makamlara sevk edildi, bu kişilerden 4’ü tutuklandı. Gözaltında olan 4 kişi daha var” dedi.

Saldırının asıl faillerinden birinin dün gece yakalandığını açıklayan Lekesiz, şöyle konuştu:

“Dün gece saat 23.40 olayın aslı faillerinden olan M.G. yakalanmıştır. 4 kişi, Suriye’ye geçmek üzere Samandağ’a geçmiş, kaçmayı başaramayarak birkaç gün arazide saklanmıştır. Gözaltındaki M.G., D.Ö ve Y.B. ilimiz nüfusuna kayıtlıdır.”


Vatandaşlara çağrıda da bulunan Lekesiz, “Olayın faallerinden olan iki kişi de aranmaktadır. Başka arananlar da var. Vatandaşlar, şüpheli şahıslar ile ilgili olarak güvenlik birimlerimize bilgi verilmelidir. Vatandaşlarımız sakin olsunlar, dedikodulara bakmasınlar” dedi.

Zanlılarla ilgili net bilgiler olduğunu dile getiren Celalettin Lekesiz, “Elimizde net ve somut bilgiler var. Neyi, nereden aldıkları, nerede sakladıkları açık ve nettir” ifadelerini kullandı.

Vali Lekesiz, bir soru üzerine, gözaltına alınanlar arasında Suriye vatandaşı olmadığını da dile getirdi.

Öte yandan, daha önce gözaltına alınan ve emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılardan 4'ü Adana Adliyesi’ne getirildi.

BAŞ ŞÜPHELİ YAKALANDI