Havuzsuz şampiyon

Havuzsuz kalmasına ve antrenman sıkıntıları yaşamasına rağmen ESTİ, aldığı sonuçlarla İzmir’in göğsünü kabarttı

30 Mayıs 2019 Perşembe, 22:27
Abone Ol google-news

Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Spor Kulübü (ESTİ) Kadınlar Sutopu Ligi’nin ilk ayağını namağlup birinci sırada tamamladı.

Havuzsuz kalmasına ve antrenman sıkıntıları yaşamasına rağmen başarılı takımları birer birer geçen ESTİ, aldığı sonuçlarla İzmir’in göğsünü kabarttı. İlk devre yapılan maçlarda Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü’nü (BYSSK) 17-5, 35 Sutopu Yüzme’yi 26-1, ODTÜ’yü 15-7 ve son olarak Galatasaray’ı da 12-9 mağlup eden ESTİ, lige damga vurdu.

Üç yıl üst üste Türkiye şampiyonluğunu İzmir’e getiren, bu sene de şampiyonluğun en büyük adaylarından olan ESTİ’de, Başkan Hüseyin Egeli, özverili ve istikrarlı yönetim anlayışı ile takım olarak başarıyı yakaladıklarını söyledi. Egeli, “Akdeniz Oyunları zamanında yapılan ve İzmir’in şampiyonlarını yetiştiren 50 yıllık Alsancak Atatürk Yüzme Havuzu, bitişiğinde yapılan Dünya Göz Hastanesi inşaatı nedeniyle problemler yaşıyor. Antrenman yaptığımız bu havuza ‘tehlikelidir kapanması gerekir’ raporu verilmesinin ardından zaten havuz konusunda sıkıntılı olan İzmir’de antrenman yapmakta güçlükler yaşıyoruz. Milli takıma en çok sporcu veren, İstanbul takımlarının hegemonyasına dur diyen ESTİ’nin adına ve başarılarına yakışır bir havuzu olmalı. Son derece sınırlı bir destekle, yakaladığımız bu başarıların, İzmir’in önde gelen iş insanları ve yerel yöneticileri tarafından desteklenmesini ve İzmir’in havuz sorununu çözmesini bekliyoruz” dedi.