Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş görevden alındı ve yerine Cengiz Yavilioğlu atandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine Cengiz Yavilioğlu getirildi.

30 Ocak 2021 Cumartesi, 04:25
Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş görevden alındı ve yerine Cengiz Yavilioğlu atandı
Abone Ol google-news

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş görevden alındı ve yerine  Cengiz Yavilioğlu atandı. 

CENGİZ YAVİLİOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı. Doktorasını Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak göreve başladı. Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, TEDAŞ Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, Karadeniz Bakır İşletmeleri AŞ ve Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Başkanlıklarını yaptı. Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. İngiltere Regent's Collage Ekonomi Üniversitesinde misafir araştırmacı olarak bulundu. Yayınlanmış kitapları ve makaleleri bulunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Yavilioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.