Henry'den rekor transfer

Futbolu bıraktığını açıklayan Thierry Henry, yorumculuk yapacağı Sky Sports'tan 6 yılda 30 milyon Euro kazanacak!

18 Aralık 2014 Perşembe, 09:40
Abone Ol google-news

Fransız futbolunun efsane ismi Thierry Henry, 37 yaşında kariyerini noktalarken, bir başka milyon Euro'luk sözleşmeye imza attı. Son olarak Amerika Major Lig ekiplerinden New York Red Bulls'ta oynayan ve kramponlarını asan Fransız yıldız, İngiliz spor kanalı Sky Sports ile 6 yıllık sözleşme imzaladı. Gelecek yıldan itibaren spor kanalına yorumculuk yapacak Henry, yıllık 5 milyon Euro'dan 6 yılda 30 milyon Euro kazanacak.

37 yaşındaki Fransız golcü, elde ettiği gelirle İngiltere'de faal futbol hayatını sonlandırarak yorumculuğa başlayan ve 1.5 milyon Euro alan Manchester United'ın eski yıldızı Gary Neville gibi tüm meslektaşlarına fark atarak bu işten en fazla gelir elde edecek isim olacak. Henry, aynı zamanda önemli turnuvalarda BBC kanalında da yorumculuk yaparak ekstradan bir gelirin de sahibi olacak.

Kariyerini yine futbolla ilgili bir işle sürdürmesine ilişkin konuşan Fransız oyuncu, "Mantıklı bir seçenek gibi gözüktü. Bu sayede futbola yakın kaldım ve taraftarın oyunu anlamasına yardımcı olacağım" değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerine ülkesinin Monaco takımında başladıktan sonra İtalya'da Juventus, İngiltere'de Arsenal, İspanya'da Barcelona ve ABD'de New York Red Bulls formalarıyla 709 maça çıkan Henry, 344 gol atmıştı. Fransa Milli Takımı'nda ise 123 kez görev yapan futbolcu 51 kez fileleri havalandırmıştı.