Hürriyet Spor yazarı İlhan Söyler son yolculuğuna uğurlandı

Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde tedavi gören ve dün hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi yazarı İlhan Söyler son yolculuğuna uğurlandı.

23 Eylül 2014 Salı, 15:51
Abone Ol google-news
Türk futboluna Gençlerbirliği, Fenerbahçe, PTT, Karagümrük, Adana Demirspor ve Vefa formaları ile hizmet ettikten sonra, Milliyet ve Hürriyet Gazetesi'nde uzun yıllar spor yazarlığı yapan İlhan Söyler, dün 66 yaşında hayata gözlerini yumdu. Son yolculuğu için Merkezefendi Camii'ne getirilen Söyler, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı'na defnedildi.

HURİ SAPAN: 'O'NU ÇOK SEVİYORUM'

İlhan Söyler'in eski eşi Huri Sapan, Söyler'in ölümünün şok etkisi yarattığını ve o'nu çok sevdiğini belirtti. Sapan'ın açıklamaları şu şekilde: ' 17 sene önce ayrıldık ama çok büyük bir aşkla evlenmiştik. Maalesef aramıza girenler oldu, ayırdılar ama biz kalben ayrılmadık öyle zannediyorum. Ölümü şok oldu benim için. Allah baba dünyanın en iyi insanını aldı. Hiç kimseye zararı olmayan sadece kendisine zararı olan bir insandı. Allah rahmet eylesin. Onu çok seviyorum.'

Galatasaraylı eski yönetici Abdurrahim Albayrak, yaptığı açıklamada: 'Rabbim yattığı yeri cennet eylesin. İlhan abiden çok şey öğrendik. O gazeteci değil bizim ağabeyimizdi. Bizim hakikaten 10 numaramızdı. Gelir birlikte Karadeniz yemekleri yerdik hoş sohbetleri vardı. Hiç aklıma gelmezdi kısa zamanda İlhan abinin başında Fatiha okuyacağımız. Allah yattığı yerleri nur etsin. Ailesine sabır diliyorum' ifadelerini kullandı.

Eski takım arkadaşlarından Çetin Güler ise, 'Dünya efendisi çok iyi bir insandı. Hakikaten çok büyük anılarım var onunla Gençlerbirliği'nde beraberdik. Ben o zaman Ankara'da oturuyordum. O'nu hiç yalnız bırakmadım yani kendi ailemmiş gibi beraberdik. Dünya iyisi insandı. Allah rahme eylesin' şeklinde konuştu.

HÜRRİYET AİLESİ ÜZGÜN...

Hürriyet Gazetesi'nden çalışma arkadaşı İsmail Er yaptığı açıklamasında Söyler'in Türk futbol tarihinin ve Türk medyasının önemli isimlerinden birisi olduğunu dile getirdi. İsmail Er'in açıklaması şu şekilde: 'İlhan ağabey. Bu anlamlı günde tüm dostları, spor camiası, medya camiası hepsi burada. Geride adamlığını bıraktı. Adam gibi adamdı. Yazdığı her yazı ve sözleri Türk futbolu için, gelecek için önemli bir çıta teşkil ediyordu. Türk futbolunun başı sağ olsun.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer ise, Gazetede çok sevildiğini ve çok yardımsever bir insan olduğunu ifade ederek, ' Kendisini ben futbolculuğundan öte insan tarafını daha öne çıkarmak istiyorum. Gazetede çok candan bir dostumuzdu. Spor dışı sohbetleri de çok renklidir ve yardımseverdir. O'nun kime yardım ettiğini bilemezsin. Kendisini çok eski zamanlarda izledim Karagümrük'ten Gençlerbirliği'ne gittiği zaman Ankara'nın Metin Oktay'ı diye anlatılmıştı böyle bir insandı. Çok erken öldü. Ne kadar çok sevildiğini buradaki spor dünyası, takım arkadaşları gösterdiler' dedi.